Reorganizacja w MZK w Bydgoszczy i obawy związkowców
Spore zmiany w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Od 1 stycznia 2021 r., w ramach reorganizacji, w niektórych dyżurkach pracownicy mają pojawiać się tylko sporadycznie.
Zdaniem związkowców takie rozwiązanie może powodować zagrożenie.
- Kierowcy czy motorniczowie na popołudniową zmianę zgłaszali się do dyżurek i tam się „odhaczali”. Dyżurny wizualnie mógł stwierdzić czy dany kierowca czy motorniczy może zostać obsadzony. Jeżeli znikną obsady z dyżurek to, niestety, kierowcy czy motorniczowie pozostaną sami sobie. Obawiam się o kierowców z rannych zmian, którzy będą mieli przekazywać pojazdy. Mamy w spółce dużą rotację ludzi, w związku z czym kierowca czy motorniczy przekazując tramwaj czy autobus musi albo tego człowieka znać albo mieć jasność sytuacji, że to jest akurat ten, który ma przejąć tramwaj czy autobus - argumentuje Andrzej Arndt, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP.
Zdaniem prezesa zarządu MZK w Bydgoszczy zagrożenia nie ma, a część rozwiązań już została wprowadzona w życie.
- Każdy z kierowców i motorniczych posiada kartę magnetyczną, dodatkowo mamy wdrożony we wszystkich obiektach pełen monitoring, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zmiany kierowców odbywają się głównie na podstawowych obiektach, czyli w zajezdni tramwajowej i autobusowej. W przypadkach, gdzie następuje przekazanie wozu na punktach końcowych - pętlach, zmiany obejmują również przełożenie pewnych obowiązków na inne służby w spółce - powiedział Andrzej Wadyński, prezes MZK w Bydgoszczy.
Reorganizacja w MZK związana jest z sytuacją ekonomiczną powstałą na skutek pandemii koronawirusa i koniecznością oszczędności w spółce.
Zobacz także
Wojsko będzie pobierać wymazy. Dwa nowe punkty w Toruniu i Włocławku
2020-10-22, 08:47Dzięki 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie WOT i służbom wojewody powstaną w regionie dwa nowe punkty poboru wymazów w kierunku Covid-19. Czytaj dalej »
Rzecznik wojewody: Jest pomysł na szpital tymczasowy, to nie będzie hala
2020-10-21, 15:00- Tymczasowy szpital w naszym regionie powstanie w centrum województwa. Czekamy na zatwierdzenie lokalizacji przez Ministerstwo Zdrowia - informuje rzecznik wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Dr Rajewski: Epidemia wymknęła się spod kontroli, konieczne ostre cięcie
2020-10-21, 13:30- Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy 5 albo 10, bo testujemy obecnie osoby objawowe — mówi dr n. med. Paweł Rajewski, kujawsko-pomorski wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. Dodaje… Czytaj dalej »
Oddział opieki paliatywnej zamknięty. Koronawirus w szpitalu w Inowrocławiu
2020-10-21, 12:44Powiększa się ognisko koronawirusa w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. Na oddziale opieki paliatywnej potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia - u 9 osób z personelu i 7 pacjentów. Czytaj dalej »
Wjedź wózkiem i zdezynfekuj swoje zakupy. Urządzenie stanęło w bydgoskiej galerii
2020-10-21, 11:58Klienci bydgoskiego centrum handlowego Focus mogą korzystać z maszyny do ozonowania zakupów. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce zainstalowane w centrum handlowym, które umożliwia zdezynfekowanie wszystkich artykułów. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590