Reorganizacja w MZK w Bydgoszczy i obawy związkowców
Spore zmiany w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Od 1 stycznia 2021 r., w ramach reorganizacji, w niektórych dyżurkach pracownicy mają pojawiać się tylko sporadycznie.
Zdaniem związkowców takie rozwiązanie może powodować zagrożenie.
- Kierowcy czy motorniczowie na popołudniową zmianę zgłaszali się do dyżurek i tam się „odhaczali”. Dyżurny wizualnie mógł stwierdzić czy dany kierowca czy motorniczy może zostać obsadzony. Jeżeli znikną obsady z dyżurek to, niestety, kierowcy czy motorniczowie pozostaną sami sobie. Obawiam się o kierowców z rannych zmian, którzy będą mieli przekazywać pojazdy. Mamy w spółce dużą rotację ludzi, w związku z czym kierowca czy motorniczy przekazując tramwaj czy autobus musi albo tego człowieka znać albo mieć jasność sytuacji, że to jest akurat ten, który ma przejąć tramwaj czy autobus - argumentuje Andrzej Arndt, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP.
Zdaniem prezesa zarządu MZK w Bydgoszczy zagrożenia nie ma, a część rozwiązań już została wprowadzona w życie.
- Każdy z kierowców i motorniczych posiada kartę magnetyczną, dodatkowo mamy wdrożony we wszystkich obiektach pełen monitoring, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zmiany kierowców odbywają się głównie na podstawowych obiektach, czyli w zajezdni tramwajowej i autobusowej. W przypadkach, gdzie następuje przekazanie wozu na punktach końcowych - pętlach, zmiany obejmują również przełożenie pewnych obowiązków na inne służby w spółce - powiedział Andrzej Wadyński, prezes MZK w Bydgoszczy.
Reorganizacja w MZK związana jest z sytuacją ekonomiczną powstałą na skutek pandemii koronawirusa i koniecznością oszczędności w spółce.
Zobacz także
Koronawirus: raport z 31 października - 21897 zakażeń, region:1461
2020-10-31, 11:33Koronawirus nadal sieje spustoszenie. Według sobotnich (31.10.) statystyk Ministerstwa Zdrowia, minionej doby zmarło z jego powodu 280 osób, 9 z kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Terytorialsi powoływani do wsparcia służb medycznych
2020-10-30, 14:12Wszystkie ręce na pokład w Kujawsko-Pomorskiej 8. Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze otrzymali powołanie w trybie natychmiastowym. Jak poinformował płk. Krzysztof Stańczyk, chodzi głównie o wsparcie służb medyczny… Czytaj dalej »
Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest branży gastronomicznej.
2020-10-29, 20:49Otwarcia restauracji i barów domagali się przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy w czwartek protestowali na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest miał formę happeningu - symbolicznej stypy z pustymi talerzami z nazwami lokali. Czytaj dalej »
Dodatek zagrożeniowy dla wszystkich i dodatkowy personel - żadania pracowników DPS w Toruniu
2020-10-29, 19:54Podwyżek wynagrodzenia dla całej załogi, a nie tylko dla osób narażonych na bezpośredni kontakt z koronawirusem, żądają pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Toruniu. W placówce brakuje też rąk do pracy. Czytaj dalej »
Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach
2020-10-29, 15:07Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przypadków - wcześniej informowaliśmy o zakażonych czterech pielęgniarkach. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590