Nauczyciel z Włocławka pilnie potrzebuje osocza od dawcy z grupą ABRh-
Nauczyciel z włocławskiego liceum potrzebuje osocza ozdrowieńców. Ireneusz Wrzecionkowski - anglista z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku w połowie października zachorował na Covid-19. Jego stan jest ciężki.
Mówi Aneta Jaworska - dyrektor Liceum im. Marii Konopnickiej:
- Został przewieziony do szpitala w Toruniu Toruniu i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Obecnie oddycha za niego respirator, ale będzie wybudzany z tej śpiączki. Jego stan oceniany jest jako ciężki, ale lekarze zdecydowali, żeby poddać go leczeniu poprzez podanie osocza.
Dyrekcja i nauczyciele z III LO apelują do włocławian, którzy chorowali na Covid-19 o oddawanie osocza. By to zrobić, należy się zgłosić do stacji krwiodawstwa przy ul. Lunewil i zaznaczyć, ze to osocze dla Ireneusza Wrzecionkowskiego. Dawcami dla nauczyciela z Włocławka mogą być osoby z grupą krwi ABRh-, ale apel o osocze dotyczy wszystkich ozdrowieńców. Ich krew zawiera bowiem lecznicze przeciwciała i wciąż jej brakuje.
INFORMACJE DLA DAWCÓW OSOCZA
WYMAZY - LISTA PUNKTÓW W REGIONIE
KORONAWIRUS - TELEFONY, ADRESY
Zobacz także

Prezenty dla tych, którzy się zaszczepią. Taki pomysł ma Lewica Razem
2021-01-07, 15:15- Szczepienie się to patriotyzm godzien nagrody - uważa Lewica Razem. Bydgoscy członkowie ugrupowania chcą, by miasto dziękowało tym, którzy zgodzili się przyjąć szczepionkę na COVID-19, przekazując im vouchery do instytucji… Czytaj dalej »

Jan Szopiński: Szczepienia już trwają, ale jest jeszcze wiele pytań [rozmowa]
2021-01-07, 11:18- Jestem wdzięczny Polskiemu Radiu PiK za to, że opublikowali Państwo na radiopik.pl listę punktów, w których mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli zostać zaszczepieni - mówił poseł Lewicy Jan Szopiński, który… Czytaj dalej »

Nowoczesny oddział dla chorych z COVID-19. W szpitalu w Mogilnie [zdjęcia]
2021-01-06, 09:1649 łóżek ma oficjalnie otwarty we wtorek oddział wewnętrzny szpitala w Mogilnie. - Trudno teraz będzie znaleźć inny oddział, tak dobrze wyposażony w nowoczesny sprzęt, jak respiratory, kardiomonitory i inne urządzenia ratujące… Czytaj dalej »

Toruń: lekarze specjaliści czekają na ozdrowieńców w pocovidowej poradni
2021-01-05, 14:00Pierwsza w regionie poradnia postcovidowa już przyjmuje pacjentów. Kompleksowe wsparcie w dochodzeniu do zdrowia dla osób po przejściu COVID -19 oferuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu. Czytaj dalej »

Znane osoby zaszczepione poza kolejką. Kto za to odpowiada? Kto przeprosi?
2021-01-05, 11:00Poseł Tomasz Latos, który był dziś (05.01.) gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że dziwi się, iż ze strony osób odpowiedzialnych za aferę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nie padło słowo przepraszam. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590