Ognisko koronawirusa w DPS-ie w Bożenkowie. Zakażenia wśród pensjonariuszy i personelu
Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 55 osób z Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Pozytywne wyniki zanotowano u 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu.
- Dziś otrzymaliśmy informację od państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Bydgoszczy o nowym ognisku zakażeń na terenie powiatu bydgoskiego Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Obecnie mamy tam 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu, którzy są chorzy na COVID-19 – poinformował rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański.
Dodał, że jutro zostanie przebadanych pozostałych 39 mieszkańców DPS-u i 11 osób z personelu. Dotychczas testy dały 30 wyników dodatnich u 31 przebadanych pensjonariuszy i 25 dodatnich u 34 przebadanych pracowników.
Zwiększyła się także liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w DPS-ie im. Szumana w Toruniu. Dotychczas wyniki testów potwierdziły w tej placówce zakażenie u 24 pensjonariuszy i 12 pracowników.
Jak podał rzecznik prasowy wojewódzkiego sanepidu, postępowanie w przypadku zakażeń w DPS-ie jest takie, że chorzy są izolowani w placówce, która staje się swego rodzaju izolatorium. Do szpitali trafiają ci zakażeni, którzy wymagają hospitalizacji i są w cięższym stanie.
Zobacz także

Poseł Latos: Rząd ma zakontraktowanych więcej szczepionek, niż mamy obywateli
2021-01-27, 14:22- Nie ma potrzeby zakupu szczepionek poza systemem unijnym, bo te które są zamówione, wystarczą do zaszczepienia wszystkich Polaków, ale gdyby to mogło przyspieszyć proces szczepień lub uspokoić zaniepokojonych, to rząd być może… Czytaj dalej »

Wyszła z domu podczas izolacji, siedziała już w areszcie, a teraz grozi jej więzienie
2021-01-27, 12:43Spędziła w areszcie już 5 miesięcy, teraz grozi jej do 8 lat więzienia. Przed toruńskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces w głośnej sprawie Karoliny L. oskarżonej o sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego. Kobieta - mimo… Czytaj dalej »

Minister zdrowia: na UMK w Toruniu doszło do naruszenia zasad szczepień
2021-01-27, 11:58- Rektor UMK wpisał na listę szczepień dla grupy zero osoby nieuprawnione. To naruszenie zasad szczepień - tak minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do faktu zaszczepienia posła i pracownika naukowego toruńskiego uniwersytetu… Czytaj dalej »

Poseł Zbigniew Girzyński zawieszony w prawach członka PiS. Poszło o szczepienie
2021-01-27, 07:11Zbigniew Girzyński - decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - został zawieszony w prawach członka partii. - Zasady obowiązują wszystkich - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Czytaj dalej »

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla transplantologii
2021-01-26, 20:30W całej Polsce liczba przeszczepów narządów w czasie pandemii koronawirusa spadła o połowę. Główny powód to brak dawców. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590