Urzędnik z ratusza i jego dziecko zakażeni. Koronawirus w Inowrocławiu
U jednego z pracowników inowrocławskiego ratusza potwierdzono zakażenie koronawirusem. To urzędnik z wydziału kadr, płac i szkoleń. Zachorowało także jego dziecko.
- Mamy pierwszego, chorego na koronawirusa pracownika Urzędu Miasta. Potwierdziły to dziś otrzymane wyniki testu. Zakażone zostało również dziecko tego pracownika - napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza.
Osoby zatrudnione w tym samym wydziale od dwóch dni pracowały zdalnie, ale w czwartek zostały skierowane na kwarantannę. Z kolei wszystkie dzieci z grupy z przedszkola, do którego uczęszcza dziecko urzędnika, zostały objęte monitoringiem przez sanepid, podobnie - kilkoro pracowników przedszkola.
Inowrocławski ratusz przyjmuje interesantów bez zmian, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa.
Zobacz także

Dwoje młodych ludzi to kolejne osoby z koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem
2020-03-25, 14:07Dwudziesta trzecia i dwudziesta czwarta osoba zakażona to kobieta i mężczyzna w młodym wieku. Ich stan jest dobry. Czytaj dalej »

W południe biły dzwony na modlitwę Anioł Pański z papieżem, w intencji całego świata!
2020-03-25, 11:5925 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek apeluje, by o godz. 12.00 chrześcijanie wszystkich wyznań zjednoczyli się w modlitwie „Ojcze nasz”. Będą biły dzwony! Czytaj dalej »

Interwencja marszałka w sprawie chorych dzieci oddzielonych od rodziców
2020-03-25, 10:02- Wyjątkowa sytuacja wymaga podejmowania decyzji, które czasem trudno zaakceptować - mówił marszałek Piotr Całbecki w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK. Chodzi o głośny na całą Polskę całkowity zakaz przebywania rodzica… Czytaj dalej »

Więcej kursów, dłuższe tramwaje i autobusy. Prośba do pasażerów: liczcie się!
2020-03-25, 08:42Jednym autobusem lub tramwajem może jednocześnie podróżować nie więcej pasażerów, niż połowa miejsc siedzących. Ma to służyć ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Czytaj dalej »

Zamiast kostiumów, maski ochronne – Teatr Polski w Bydgoszczy dołącza do akcji
2020-03-24, 20:32Na co dzień tworzą kostiumy na scenę, dziś szyją maseczki ochronne - Teatr Polski w Bydgoszczy przyłącza się do akcji „Bydgoszcz szyje maski dla medyków”. Ponad 100 maseczek wykonanych przez krawcowe bydgoskiego teatru trafi do… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590