Koronawirus u kolejnych pięciu nauczycieli. Szkoła pracuje w trybie hybrydowym
Na Covid-19 zachorowało pięciu kolejnych nauczycieli SP nr 47 w Bydgoszczy. Od wtorku (8 września) placówka, za zgodą sanepidu, będzie funkcjonowała w trybie hybrydowym.
We wtorek do szkoły wrócą najmłodsze dzieci z klas 1-4, a starsi uczniowie klas 5-8 będą uczyć się zdalnie, natomiast treningi klas sportowych będą odbywały się w formie stacjonarnej. - W minionym tygodniu szkoła przeszła sanityzację i jest przygotowana na przyjęcie uczniów. Świetlica będzie funkcjonowała normalnie – informuje bydgoski ratusz.
Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego zostały zawieszone w pierwszym tygodniu września br. z powodu potwierdzenia u dwóch pracowników pedagogicznych zakażenia koronawirusem. 41 pozostałych pracowników placówki skierowanych zostało na kwarantannę. W minionym tygodniu sanepid przeprowadził testy wśród nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. U pięciu kolejnych nauczycieli okazały się pozytywne.
- Szkoła będzie funkcjonowała w trybie hybrydowym do czasu możliwości zapewnienia nauki stacjonarnej wszystkim uczniom, co jest związane z powrotem nauczycieli do pracy – informuje ratusz.
Koronawirusa wykryto także u jednego z nauczycieli w Przedszkolu nr 7 w Bydgoszczy - podała bydgoska TVP. 14 dzieci oraz czterech pracowników, którzy mieli z nim kontakt, jest na kwarantannie.
Zobacz także

Zgłaszają do prokuratury zarażenie koronawirusem w szpitalu w Toruniu
2020-04-16, 16:45Do toruńskiej prokuratury wpływają pierwsze zgłoszenia od rodzin pacjentów Szpitala Miejskiego, w lecznicy stwierdzono zakażenia koronawirusem - ustaliło Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »

Bawełna, flizelina, lignina? Od 16 kwietnia nie można "wyjść" z twarzą!
2020-04-16, 16:17Ciekawi jesteśmy, jakie maseczki wybierają mieszkańcy regionu? O czwartku 16 kwietnia mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Jak w praktyce stosujemy się do nowego obowiązku w Toruniu sprawdzała to nasza reporterka… Czytaj dalej »

Pacjenci z koronawirusem w regionie. Ilu ich jest, gdzie się leczą, jak się czują?
2020-04-16, 14:12- 25 osób hospitalizowanych w kujawsko-pomorskich szpitalach z powodu COVID-19 jest w stanie ciężkim — poinformował w czwartek (16.04.) rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »

Nowoczesna dezynfekcja. Inowrocławska lecznica będzie odkażana...mgłą
2020-04-16, 11:17Do szpitala inowrocławskiego dotarło właśnie jedno z najbardziej nowoczesnych - i bardzo w tej chwili potrzebnych - urządzeń dezynfekujących pomieszczenia. Płyny odkażające docierają do czyszczonych powierzchni w postaci mgław… Czytaj dalej »

Kichanie czy pokasływanie przez maseczkę? Ogranicza zasięg patogenów!
2020-04-16, 11:15- Wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek ma związek z rządowym planem łagodzenia ograniczeń w gospodarce związanych z epidemią - mówił w porannej Rozmowie Dnia na naszej antenie dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant ds. chorób… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590