Nauka w szkołach powinna być bezpieczna - mówi Marek Gralik, kurator oświaty
Marek Gralik, kujawsko pomorski kurator był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK. Uspokajał, że nauka w szkole powinna być bezpieczna, co wynika z badań naukowych i raportu Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób.
- Z tego raportu, który mówi o dzieciach w środowisku szkolnym, a przez dzieci się rozumie osoby od zera do 18 roku życia, wynika że w krajach Unii Europejskiej, tzn. europejskiego obszaru gospodarczego, i również w Wielkiej Brytanii, odnotowywany jest bardzo mały odsetek przypadków Covid-19 wśród dzieci, to jest poniżej 5%. Nie zanotowano żadnych poważnych ognisko koronawirusa w szkołach, i co jest ważne, co chyba uspokoić powinno wszystkich rodziców, nie zanotowano żadnego przypadku przekazywania koronawirusa przez dziecko innemu dziecku - mówi Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK.
Posłuchaj całej Rozmowy Dnia
Zobacz także

Szczepień musi być więcej - o to apelują toruńscy działacze PO
2021-04-20, 09:28- Wzywamy rząd do natychmiastowego uruchomienia centrów powszechnych szczepień przygotowanych przez samorządy i odblokowania zapisów na szczepienia dla wszystkich chętnych Polaków!- to postulat działaczy PO z Torunia. Czytaj dalej »

Po pandemii mniej restauracji w galeriach, więcej przy ulicach handlowych
2021-04-19, 16:03- Przeciągająca się pandemia koronawirusa i kolejne lockdowny w centrach handlowych mogą spowodować, że gastronomia będzie szukała dla siebie alternatywnych lokalizacji i głównie będą to ulice handlowe - wskazuje CBRE. Czytaj dalej »

Masowe szczepienia w Świeciu: hala gotowa, na początek 400 osób dziennie
2021-04-19, 11:31Hala widowiskowo-sportowa w Świeciu jest gotowa, aby rozpocząć w niej masowe szczepienia. Będzie to jedyny taki obiekt w powiecie świeckim. Czytaj dalej »

Złapać oddech? Ważne, by go zatrzymać, wydłużyć. Po prostu to ćwiczyć!
2021-04-16, 07:53Skutki zakażenia koronawirusem są często długofalowe, niekiedy bywa potrzebna żmudna rehabilitacja. Bydgoskie Centrum Pulmunologii na różne sposoby pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia. Proponuje między innymi ćwiczenia oddechowe… Czytaj dalej »

Spłonął mobilny punkt pobrań we Włocławku. Detektyw Rutkowski w akcji
2021-04-15, 19:54Włocławska policja prowadzi dochodzenie w sprawie podpalenia mobilnego punktu testów na koronawirusa. Kontener spłonął we wtorek (13.04.) w nocy przy ul. Broniewskiego. Detektyw Krzysztof Rutkowski oferuje nagrodę za pomoc w ujęciu… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590