Inwestycje medyczne w powiecie mogileńskim - nowa karetka i remont starej części szpitala
Nowa karetka i remont starej części szpitala to od dawna oczekiwane przez mieszkańców powiatu mogileńskiego inwestycje. Ich realizacja stała się możliwa dzięki skierowanemu do służb medycznych unijnemu programowi ograniczania negatywnych skutków COVID-19.
- Potrzebujemy nowego i nowoczesnego sprzętu. Jeździmy na kursy, żeby ten sprzęt poznawać i wykorzystywać. Nową karetkę mamy już w Mogilnie, będziemy z niej korzystać - oby jak najmniej - ale będziemy korzystać - powiedział Maciej Sędzikowski, ratownik medyczny.
- Łącznie 130 mln zł przeznaczonych na sektor zdrowia z pieniędzy unijnych, 11 ambulansów, z czego jeden trafił właśnie do Mogilna - podsumowuje Elżbieta Piniewska, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.
- Dzisiaj jest jeszcze jedna ważna uroczystość. To podpisanie umowy na remont starego budynku szpitala. To też było marzenie mieszkańców - dodał Bartosz Nowacki, starosta mogileński.
- Szukaliśmy źródła pozyskania środków na ten remont. Okazało się, że może w tym pomóc „program covidowski” i z niego skorzystaliśmy. Do końca roku oddział wewnętrzny powinien już działać w nowych warunkach - powiedziała Ewa Bąk-Woźniakiewicz, dyrektor SP ZOZ w Mogilnie.
Kolejną inwestycją mogileńskiego szpitala będzie, zaplanowany na przyszły rok, remont budynku szpitalnego w Strzelnie.
Zobacz także

Koronawirus w zakładzie opiekuńczym im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu
2020-08-16, 07:00Zarażona jest jedna z opiekunek, która wróciła do pracy po urlopie. Miała 3 dyżury. Wynik dodatni potwierdzono podczas przesiewowych badań pracowników. Wszyscy pacjenci są zdrowi. Czytaj dalej »

Prawie 500 kontroli w tydzień. Brak maski, higieny, dystansu - to kosztuje
2020-08-14, 19:50Pandemia to pracowity okres dla inspektorów sanitarnych i policji w całym kraju. Sprawdzają, czy stosowane są środki dezynfekcyjne i maseczki oraz jaki jest dystans miedzy osobami. Prawie 500 takich kontroli przeprowadzono od 8 do 12… Czytaj dalej »

Pacjent zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Grudziądzu
2020-08-13, 16:30Mieszkaniec Bydgoszczy zarażony koronawirusem uciekł kilka dni temu ze szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Policja szybko wpadła na jego trop. Czytaj dalej »

12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich dawców posłuży do produkcji leku na Covid-19
2020-08-11, 21:12Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. Czytaj dalej »

Festiwal Wisły pod prąd pandemii, z ograniczeniami, ale się odbędzie
2020-08-11, 16:09Niski stan Wisły pokrzyżował część planów organizatorów Festiwalu Wisły, który odbędzie się w ten weekend. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590