Lekarze zalecają szczepienie przeciwko grypie, by uniknąć podejrzenia koronawirusa
- Szkoły powinny być przygotowane na rozpoczęcie nauki w trybie tradycyjnym - uważa Wojciech Koper - Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. Gość Rozmowy dnia zapytany, czy nie należałoby wprowadzić w przestrzeni publicznej szkół m.in. na korytarzach obowiązku zakrywania nosa i ust stwierdził, że sytuacja będzie na bieżąco monitorowana.
- Myślę, że to będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej. Wiadomo, w klasach w trakcie lekcji byłoby to bardzo utrudnione, co innego w czasie przemieszczania się między salami lekcyjnymi. Będziemy obserwować tą sytuację i pewnie takie zalecenia pojawią się po pierwszych obserwacjach.
Zdaniem Wojciecha Kopra, szefa wojewódzkiego Sanepidu, powinniśmy szczepić się przeciwko grypie, szczególnie przed drugą falą zachorowań na COVID 19.
- Myślę, że najlepszym momentem na szczepienia będzie początek września. Wszyscy specjaliści wakcynolodzy zalecają, abyśmy się szczepili, ponieważ zachorowania na grypę nie będzie łatwo rozróżnić od Covid -19. Jeśli oszczędzimy sobie zachorowania na grypę, to oszczędzimy sobie także podejrzenia u siebie Covid-19. Nie jest to jednak szczepienie obowiązkowe, jest to szczepienie grupy szczepień zalecanych - mówił Wojciech Koper, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK.
Posłuchaj całej Rozmowy Dnia
Zobacz także

Region: 190 hospitalizowanych w związku z koronawirusem; 290 zakażonych
2020-04-10, 18:59W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 190 osób w związku z koronawirusem. Dotychczas w regionie potwierdzono 290 przypadków zakażenia - poinformował w piątek rzecznik wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »

Prezydent Torunia: planujemy wynajęcie podmiotu do testów na obecność koronawirusa
2020-04-10, 18:22Problemy zdrowotne personelu - były przyczyną wstrzymania prac Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy, badającego testy na obecność koronawirusa w regionie. Informacje przekazał na konferencji prezydent Michał Zaleski. Miasto od kilku… Czytaj dalej »

Siódma osoba zmarła na COVID-19 w Kujawsko-Pomorskiem
2020-04-10, 18:08Ministerstwo Zdrowia w piątek południu poinformowało o zgonie na COVID-19 69-letniej kobiety z województwa kujawsko-pomorskiego. Pacjentka zmarła już 30 marca, ale wówczas zakwalifikowano, że śmierć nastąpiła z innej przyczyny… Czytaj dalej »

Region: 18 osób chorych na COVID-19 w stanie ciężkim
2020-04-10, 16:5618 osób hospitalizowanych w kujawsko-pomorskich szpitalach z powodu COVID-19 jest w stanie ciężkim - poinformował w piątek rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Do tej pory zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w regionie… Czytaj dalej »

„Nie jadamy nietoperzy na śniadanie” - oświadczenie personelu Szpitala Miejskiego w Toruniu
2020-04-10, 16:16„Nie ma naszej zgody na podważanie dobrego imienia szpitala, które było budowane przez wiele lat” - tak w specjalnym oświadczeniu do mediów napisał personel Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. W placówce zamknięto… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590