Ryszard Bober wyjaśnia wątpliwości i poddaje się testom
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że senator Ryszard Bober z Polskiego Stronnictwa Ludowego został zakażony koronawirusem. Wcześniej Covid-19 stwierdzono u innego senatora Koalicji Polskiej-PSL, dlatego były przewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego poddał się testowi.
- Pojawiły się wątpliwości po przeprowadzaniu pierwszej próby - przyznał senator Ryszard Bober w rozmowie z Polskim Radiem PiK.
- Miałem w tym tygodniu dwukrotnie kontakt z senatorem Filipem Libickim i po osobistej rozmowie telefonicznej z nim uznałem, że aby wyjaśnić jednak pewne kwestie muszę podjąć normalną procedurę związaną z wynikami. 2 sierpnia miałem wykonany test. Czuję się dobrze, oczywiście unikam w tej chwili kontaktów biorąc odpowiedzialność za sytuację i postępowanie, które nakazuje procedura związana z pandemią koronawirusa. 5 sierpnia będę miał powtórny test i ten drugi wynik będzie ostateczny - powiedział senator Ryszard Bober.
W miniony wtorek 28 lipca odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z senatorem Ryszardem Boberem podróżować miał jednym autem wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Zbigniew Sosnowski.
- Od 3 sierpnia wicemarszałek województwa oraz jego asystent i sekretarka są na kwarantannie - potwierdza Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.
Zobacz także

Kolejne trzy osoby zakażone z regionu! Wojewoda: Zostańcie w domach!
2020-03-20, 16:38Dwóch mężczyzn w sile wieku, którzy wrócili z zagranicy i jeden starszy mężczyzna to trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Czytaj dalej »

Prezydent Zaleski: Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie toruńskim
2020-03-20, 16:0356-letni mężczyzna z powiatu toruńskiego to pierwszy zakażony koronawirusem w powiecie toruńskim - przekazał na konferencji prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »

Pakiet antykryzysowy dla bydgoskich przedsiębiorców gotowy. Kto dostanie wsparcie?
2020-03-20, 14:30W związku z epidemią koronawirusa, prezydent Rafał Bruski przedstawił w piątek (20 marca) bydgoski pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Pakiet ma na celu ograniczenie skutków sytuacji kryzysowej w jakiej znaleźli się bydgoscy prze… Czytaj dalej »

Będą kary za opuszczanie miejsc izolacji w czasie kwarantanny. Sporo tych ucieczek...
2020-03-20, 13:33- 20 przypadków niestosowania się do kwarantanny odnotowali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - powiedziała radiu PiK rzecznik komendanta wojewódzkiego Monika Chlebicz. Prowadzone są też postępowania o wykroczenie dotyczące… Czytaj dalej »

Misjonarze z bydgoskiej Bazyliki taką mają misję: stoją przy garach i gotują biednym!
2020-03-20, 12:24Grupa około dziesięciu księży, z proboszczem Bazyliki Mniejszej p.w. św. Wincentego a Paulo na czele, czas izolacji wykorzystuje co do sekundy. Kapłani zakasali rękawy i przygotowują obiady dla podopiecznych Stowarzyszenia Miłosi… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590