Upał i reżim sanitarny – jednak w lokalach wyborczych tłoczno
Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę.
Jak wyglądało głosowanie w pierwszej połowie dnia - mówi Marzena Sakowska, przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w szkole podstawowej nr 65.
– Z rana sporo osób było. Kolejka była, ale dystans zachowaliśmy. Przed wejściem były komunikaty, żeby dezynfekować dłonie. Nasza komisja znajduje się koło kościoła, więc jeśli chodzi o frekwencje to przeważnie właśnie wtedy kiedy kończyły się msze to tu więcej tych osób było – powiedziała Marzena Sakowska.
Wchodzący do lokalu wyborczego nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo, bo - jak zapewnia Marzena Sakowska - cały czas zachowane się najwyższe środki ostrożności.
– Trzeba dezynfekować dłonie, biurka i blaty też są dezynfekowane. Pilnujemy, żeby faktycznie po trzy osoby wchodziły do naszej sali, staramy się zachować dystans – dodała Marzena Sakowska.
Marzena Sakowska przyznaje, że dzisiejsza wysoka temperatura powietrza daje się we znaki członkom komisji, którzy cały czas muszą mieć na twarzach maseczki.
Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21.00.
Zobacz także

Bez rejestracji i bez kolejki. Szczepienia dla niepełnosprawnych i opiekunów
2021-05-09, 18:04Od poniedziałku (10 maja) osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Punktach Szczepień Powszechnych bez konieczności wcześniejszego umawiania się na termin szczepienia. Czytaj dalej »

Chcą powrotu widzeń w więzieniach. Nie widzieli bliskich od wakacji lub dłużej
2021-05-08, 13:17Rodziny osób przebywających w więzieniach apelują o przywrócenie widzeń. Zakaz bezpośrednich odwiedzin w aresztach i zakładach karnych związany jest z panującą pandemią koronawirusa. Czytaj dalej »

Rodziny zmarłych na COVID-19 kontra szpital w Toruniu: śledztwo umorzone
2021-05-05, 18:16Prokuratura Regionalna w Gdańsku umorzyła śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - ustaliło Polskie Radio PiK. W kwietniu ubiegłego roku szpital był jednym z największych ognisk… Czytaj dalej »

Drugi punkt szczepień masowych w Bydgoszczy: BCTW Myślęcinek
2021-05-05, 07:46Od środy, 5 maja zaczął działać drugi w Bydgoszczy - po Fordonie - punkt szczepień powszechnych. Punkt jest zlokalizowany w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Jego operatorem jest Asklepios medica. Czytaj dalej »

Rekordowa liczba chętnych, szczepionki się kończą. Akcja potrwa dzień krócej
2021-05-03, 16:00Sprawdziły się nasze informacje, że akcja pod hasłem „Zaszczep się w majówkę' w Kujawsko-Pomorskiem potrwa krócej o jeden dzień. Zainteresowanie było tak wielkie, że zabrakło szczepionek. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590