Upał i reżim sanitarny – jednak w lokalach wyborczych tłoczno
Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę.
Jak wyglądało głosowanie w pierwszej połowie dnia - mówi Marzena Sakowska, przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w szkole podstawowej nr 65.
– Z rana sporo osób było. Kolejka była, ale dystans zachowaliśmy. Przed wejściem były komunikaty, żeby dezynfekować dłonie. Nasza komisja znajduje się koło kościoła, więc jeśli chodzi o frekwencje to przeważnie właśnie wtedy kiedy kończyły się msze to tu więcej tych osób było – powiedziała Marzena Sakowska.
Wchodzący do lokalu wyborczego nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo, bo - jak zapewnia Marzena Sakowska - cały czas zachowane się najwyższe środki ostrożności.
– Trzeba dezynfekować dłonie, biurka i blaty też są dezynfekowane. Pilnujemy, żeby faktycznie po trzy osoby wchodziły do naszej sali, staramy się zachować dystans – dodała Marzena Sakowska.
Marzena Sakowska przyznaje, że dzisiejsza wysoka temperatura powietrza daje się we znaki członkom komisji, którzy cały czas muszą mieć na twarzach maseczki.
Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21.00.
Zobacz także

Kujawsko-Pomorskie: 23 nowe przypadki koronawirusa, 4 osoby wyzdrowiały
2020-04-11, 10:26W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne 23 przypadki zakażenia koronawirusem - poinformował w sobotę rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Łącznie w regionie chorych jest 313 osób. Czytaj dalej »

Ponad 1600 przyłbic z UTP chroni medyków w regionie
2020-04-11, 10:03W czasie dwóch tygodni, do 9 kwietnia 2020 roku,#TeamUTP wyprodukował 1649 przyłbic, realizując w ten sposób postawiony na początku cel dostarczenia służbie zdrowia przynajmniej 1500 przyłbic. Wczorajsza produkcja osiągnęła rekordowy… Czytaj dalej »

Mandat za obecność na cmentarzu? Policja tłumaczy kiedy tak może się zdarzyć
2020-04-10, 20:22- Przebywanie na terenie nekropolii poza ceremonią pogrzebu, grozi wysokimi mandatami -takie ostrzeżenie zawisło na bramach cmentarza przy ul. Tańskich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska wspiera służbę zdrowia w czasach pandemii koronawirusa
2020-04-10, 20:05Przekazanie pieniędzy na utylizację zużytych ubrań ochronnych wykorzystywanych w szpitalach przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa, jak również warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku… Czytaj dalej »

Szpital zamyka odziały. Co z pacjentami, którzy czekają na chemioterapię w Toruniu?
2020-04-10, 19:23Nie możemy czekać na chemioterapię! Co z nami będzie? - pytają pacjenci z nowotworami krwi, którymi do tej pory zajmowali się hematolodzy ze Szpitala Miejskiego w Toruniu. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590