Pandemia koronawirusa na terenie województwa wyhamowuje [wideo]
W ciągu ostatnich dziesięciu dni na terenie województwa kujawsko-pomorskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem tylko u siedmiu nowych osób. Jednocześnie przybyło aż 133 ozdrowieńców. To pokazuje, jaka jest skala zanikania tej choroby w naszym regionie.
- Służba zdrowia działa jeszcze tak, jak zaplanowaliśmy to w marcu. Mamy łącznie 1350 miejsc przeznaczonych dla osób chorych na COVID-19. Powoli przymierzamy się, aby te miejsca ograniczać, aby przywracać dostęp do leczenia osób chorych na inne schorzenia w pełnym zakresie. Są ku temu podstawy - poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
Przedstawiciel rządu w województwie poinformował również, że codziennie pobieranych jest i następnie przebadanych laboratoryjnie około 1000 próbek. Łącznie, od początku trwania pandemii, wykonano ponad 32 tys. takich badań.
- Panujemy nad sytuacją, ale ciągle musimy pamiętać o zachowywaniu obostrzeń i wymogów stawianych przez rząd - podkreślił wojewoda. - Jeżeli sytuacja nie będzie się zmieniać na niekorzyść, chcemy, aby wszystko jak najszybciej wróciło na właściwe tory, szczególnie gospodarka.
Mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski
Zobacz także

Raport z Torunia: Szpital Miejski przezwyciężył kryzys po ataku koronawirusa
2020-04-17, 19:12- 101 osób zakażonych koronawirusem w Toruniu i powiecie toruńskim, 6 osób dotychczas zmarło - przekazał prezydent miasta Michał Zaleski. Ocenił też, że kryzys związany z wykryciem koronawirusa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim… Czytaj dalej »

Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia: 165 zakażonych koronawirusem, 14 zgonów
2020-04-17, 18:11W całej Polsce koronawirus dotknął dotychczas 8379 osób, w kujawsko-pomorskim zdiagnozowano 387 chorych. W kraju zmarły 332 osoby, w naszym regionie 13. Czytaj dalej »

Na epidemii "wzbogacą się"...socjologowie! I pamiętnikarze czasu zarazy!
2020-04-17, 17:30„Życie codzienne w czasach koronawirusa'- to tytuł konkursu, który organizuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z warszawską Szkołą Główną Handlową. Socjologowie na podstawie nadesłanych relacji zbadają… Czytaj dalej »

Przypominamy jak zrobić maseczkę! Potrzebna bawełna, flizelina i gumki [wideo]
2020-04-17, 14:42Jak uszyć sobie w domu maseczkę - radzi Katarzyna Szewczyk, która na co dzień pracuje w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a w wolnych chwilach szyje na maszynie dla przyjemności. Czytaj dalej »

Radni z Unisławia zrzekli się swoich diet. Na pomoc potrzebującym i walkę z koronawirusem
2020-04-17, 12:55Decyzję o zrzeczeniu się diet radni gminy Unisław podjęli jednogłośnie. Z kolei burmistrz i jego zastępca część swojego wynagrodzenia przekazali na pomoc w walce z koronawirusem. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590