Milionowe straty Inowrocławia. Prezydent Ryszard Brejza apeluje o wsparcie
Ubytek w budżecie Inowrocławia sięga już 6 milionów złotych - tyle ile kosztuje roczne utrzymanie miejskich żłobków lub oświetlenie ulic i placów.
- Jeżeli wpływy do budżetu będą mniejsze także w kolejnych miesiącach, to będzie to prawdziwa tragedia - mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.
– Byliśmy stratni na skutek umorzeń jakie zastosowaliśmy pomagając innym i na skutek braku, choćby złotówki od kuracjuszy. Byliśmy stratni na dwa miliony, natomiast dostaliśmy prawie cztery miliony mniej od ministra finansów z tytułu udziału w podatkach dochodowych, w PIT i CIT, cztery miliony mniej niż w ubiegłym roku w kwietniu. To jest tragedia. To nie dotyczy tylko Inowrocławia, ale wielu miast, dla których wpływy z podatków są bardzo ważne. Nie będzie oczywiście żadnych pieniędzy na nowo rozpoczynane inwestycje, będziemy kontynuowali tylko te, które są rozpoczęte. A jak nie będzie inwestycji, no to będą upadały kolejne firmy w Inowrocławiu. Chcielibyśmy chociaż część uzyskać środków jakie utraciliśmy na skutek epidemii w postaci dotacji epidemicznej, pod nazwą „tarcza samorządowa” - powiedział Ryszard Brejza.
Jak nas poinformował Prezydent Inowrocławia, o trudnej sytuacji budżetów samorządowych, jeszcze w tym tygodniu, z wicepremier Jadwigą Emilewicz rozmawiać będzie Zarząd Związku Miast Polskich.
Zobacz także
Covid-19 w kurii biskupiej i urzędzie skarbowym. Gdzie ogniska w regionie
2020-10-09, 14:35Ostatniej doby potwierdzono 325 zakażeń koronawirusem w woj. kujawsko-pomorskim. Pochodzą z wielu rozproszonych ognisk - m.in. w DPS-ach, szpitalach, ale także w urzędzie skarbowym czy w kurii biskupiej. Czytaj dalej »
Wiemy więcej o koronawirusie i jesteśmy lepiej przygotowani niż wiosną
2020-10-09, 10:33Rzecznik wojewody kujawsko pomorskiego, Adrian Mól, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, zapewnił że miejsc w szpitalach dla tych, którzy zachorują na covid nie brakuje, jesteśmy lepiej przygotowani do przyjęcia pacjentów… Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza: skupimy się na edukowaniu i informowaniu mieszkańców
2020-10-08, 22:00W najbliższych dniach przede wszystkim skupimy się na informowaniu i edukowaniu naszych mieszkańców, podkreślając szczególnie rolę dbania o higienę i noszenia maseczek - powiedział prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. To miasto… Czytaj dalej »
Dodatkowe łóżka w szpitalach, nowe respiratory. Region walczy z pandemią
2020-10-08, 14:06120 respiratorów trafi do kujawsko-pomorskich szpitali - powiedział Polskiemu Radiu PiK Piotr Całbecki, marszałek województwa. Zakup finansowany jest z Marszałkowskiego Pakietu Antykryzysowego, z funduszy unijnych. Czytaj dalej »
Ewakuacja zakażonych pacjentów ze szpitala w Grudziądzu!
2020-10-08, 11:51- Przed kilkoma chwilami autokar, na którego pokładzie znajduje się 32 chorych z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 wyruszył ze szpitala w Grudziądzu w stronę izolatorium w Ciechocinku - napisała w czwartek (08.10.) około południa… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590