Szpital nie tylko dla zakażonych. Odmrażanie lecznicy w Grudziądzu
Dyrekcja szpitala im. Biegańskiego w Grudziądzu, przemianowanego na jednoimienny zakaźny, planuje "odmrażanie" placówki dla pacjentów, którzy nie są zakażeni koronawirusem. Ostateczne decyzje zapadną w uzgodnieniach z wojewodą.
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oraz dyrektor lecznicy Maciej Hoppe od kilku tygodni intensywnie pracują nad przywróceniem części szpitala dla pacjentów, którzy nie są zakażeni. - W tym celu opracowany został plan postępowania, który z inicjatywy dyrekcji zostanie w czwartek przedstawiony wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi - poinformowała rzecznik prasowa magistratu Beata Adwent.
Dodała, że możliwość "odmrożenia" części świadczeń medycznych jest priorytetem dla władz miasta i placówki, gdyż chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów z Grudziądza i okolic. - Zarówno władze miasta, jak i kierownictwo szpitala, zdają sobie sprawę z niedogodności dla pacjentów niezarażonych wirusem SARS-CoV-2, które spowodowała pandemia COVID-19. Według koncepcji dyrektora szpitala, w momencie uruchomienia części poradni specjalistycznych oraz części oddziałów w szpitalu zostaną wprowadzone procedury zabezpieczające zarówno pacjentów, jak i personel medyczny. Dla przykładu każdy pacjent przed wejściem na teren poradni lub oddziału będzie musiał przejść wywiad epidemiologiczny oraz pomiar temperatury ciała - wskazała Adwent.
Ci pacjenci, u których będzie istniało podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 będą mieli przeprowadzane testy. Adwent podkreśliła, że ostateczne decyzje w sprawie zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu obecnie jednoimiennego szpitala zakaźnego są uzależnione od decyzji wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. - W najbliższych dniach można się spodziewać wznowienia działalności zespołu poradni specjalistycznych przy szpitalu. Planowane jest także uruchomienie oddziałów: neurologicznego, wewnętrznego i kardiologicznego. Jednocześnie przypominamy, że działa już poradnia onkologiczna, a działalność wznowił także zakład fizjoterapii. Uruchomiony został punkt poboru materiału do badań laboratoryjnych - poinformowała Adwent.
Zobacz także
Koronawirus: raport z 31 października - 21897 zakażeń, region:1461
2020-10-31, 11:33Koronawirus nadal sieje spustoszenie. Według sobotnich (31.10.) statystyk Ministerstwa Zdrowia, minionej doby zmarło z jego powodu 280 osób, 9 z kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Terytorialsi powoływani do wsparcia służb medycznych
2020-10-30, 14:12Wszystkie ręce na pokład w Kujawsko-Pomorskiej 8. Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze otrzymali powołanie w trybie natychmiastowym. Jak poinformował płk. Krzysztof Stańczyk, chodzi głównie o wsparcie służb medyczny… Czytaj dalej »
Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest branży gastronomicznej.
2020-10-29, 20:49Otwarcia restauracji i barów domagali się przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy w czwartek protestowali na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest miał formę happeningu - symbolicznej stypy z pustymi talerzami z nazwami lokali. Czytaj dalej »
Dodatek zagrożeniowy dla wszystkich i dodatkowy personel - żadania pracowników DPS w Toruniu
2020-10-29, 19:54Podwyżek wynagrodzenia dla całej załogi, a nie tylko dla osób narażonych na bezpośredni kontakt z koronawirusem, żądają pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Toruniu. W placówce brakuje też rąk do pracy. Czytaj dalej »
Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach
2020-10-29, 15:07Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przypadków - wcześniej informowaliśmy o zakażonych czterech pielęgniarkach. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590