Koronawirus pokonany, ale pani Agnieszka ma innego groźnego wroga!
Pierwszego kwietnia, pani Agnieszka Radomska zmagająca się z nowotworem krwi, dowiedziała się, że zaatakował ją jeszcze jeden podstępny przeciwnik: koronawirus. O zakażeniu dowiedziała się podczas pobytu w toruńskim szpitalu.
- Najpierw było niedowierzania. Ja? Przecież ja się dobrze czuję, a nawet super! Niestety, test mówił, że jestem zakażona. Mój syn zadzwonił: Mama, powiedz, że to jest prima aprilis. Jednak nie było to żart. Przeszłam to, jak na chorobę współistniejącą, łagodnie. Miałam bóle takie jak przy przeziębieniu i grypie. Temperatura nie przekroczyła 38 stopni. Straciłam węch i smak. Mogłam jeść tylko kisiel i przyjmować płyny - relacjonuje swój stan w czasie zakażenia koronawirusem pani Agnieszka Radomska.
Dodaje, że jedynym ratunkiem w przypadku tej pierwszej choroby, czyli nowotworu krwi, jest znalezienie genetycznego bliźniaka, który podzieli się z nią szpikiem kostnym.
- Mąż bardzo się zaangażował w moją chorobę, został ambasadorem chorób współistniejących. Nawiązał współpracę z bazą DKMS, żeby poszerzyć bazę danych, aby w przyszłości więcej osób miało szansę znaleźć swojego bliźniaka genetycznego - mówi pani Agnieszka.
Link do pomocy
Więcej na naszej antenie po godzinie 15, a audycji Popołudnie z nami.
Zobacz także
Toruńskie autobusy nie pękały w szwach - ustalili inspektorzy z Bydgoszczy [zdjęcia]
2020-04-05, 09:00Inspektorzy transportu drogowego z WITD w Bydgoszczy sprawdzali, czy w komunikacji publicznej przestrzegane są limity pasażerów. Na szęście, nadliczbowych podróżnych nie stwierdzono. Czytaj dalej »
Koronawirus nie odpuszcza: w regionie przybyło 25 chorych, w całym kraju 124
2020-04-04, 18:05Jak informują służby wojewody kujawsko - pomorskiego, łącznie w całym regionie potwierdzone zostały już 224 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Obecnie w Polsce wirusa wykryto u 3627 osób. Czytaj dalej »
Wojewoda kujawsko - pomorski upomina prezydenta Inowrocławia. Za co?
2020-04-04, 17:30Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w liście otwartym opublikowanym w Internecie apeluje do prezydenta Ryszarda Brejzy o zaprzestanie siania dezinformacji, niepokoju i o podjęcie współpracy z administracją rządową w tym trudnym czasie. W… Czytaj dalej »
Zakupy na miejskich rynkach: tłok w alejkach, nieco luźniej w kolejkach
2020-04-04, 15:26Regionalne targowiska mają się chronić przed koronawirusem. W zeszłą środę rząd zalecił, by m.in. przy jednym straganie stały tylko 3 osoby oddalone od siebie. W pierwszą sobotę obowiązywania nowych zasad, sprawdziliśmy, czy… Czytaj dalej »
Znów koronawirus w Bizielu: chorują pracownicy oddziałów i administracji
2020-04-04, 12:44Są trzy nowe potwierdzone przypadki koronawirusa wśród pracowników bydgoskiego szpitala Biziela - informuje rzecznik prasowy lecznicy, Kamila Wiecińska. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590