Wybory w Aleksandrowie Kujawskim: poseł PO zawiadamia prokuraturę
- Narażone zostało zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców - uważa poseł Arkadiusz Myrcha, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie organizacji przedterminowych wyborów burmistrza w Aleksandrowie Kujawskim.
Polityk Platformy Obywatelskiej pyta dlaczego - skoro ze względów bezpieczeństwa w kraju organizuje się zamiast tradycyjnych, wybory korespondencyjne - mieszkańcy Aleksandrowa są traktowani inaczej? - To ryzyko sprowadzenia dużego niebezpieczeństwa na mieszkańców. Mam nadzieję, że prokuratura się tym zajmie, bo ludzie z Aleksandrowa mają takie samo prawo uczestniczenia w bezpiecznych wyborach, jak wszyscy Polacy – mówi poseł Myrcha.
Wybory zarządzone po śmierci wieloletniego burmistrza Aleksandrowa Andrzeja Cieśli odbyły się w niedzielę 26 kwietnia. Mieszkańcy wpuszczani byli do lokali pojedynczo. Mieli rękawiczki i maseczki. Podobnie członkowie komisji.
Wybory zdecydowaną większością głosów, pokonując pięciu innych kandydatów, wygrał Arkadiusz Gralak. Dotychczasowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury mówi, że miał - w związku z organizacją wyborów - mieszane uczucia. - Dwukrotnie je przekładano, ale różnica dat była tak nieznaczna, że sami nie rozumieliśmy decyzji prezesa Rady Ministrów. Jako kandydat w wyborach powtarzam, że życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze.
Zawiadomienie posła Myrchy trafiło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Demokracja wymagała tego, aby wybory się odbyły w imię zachowania ciągłości władzy – komentuje posłanka PiS Joanna Borowiak. - Zostały przeprowadzone zgodnie z bardzo daleko idącymi obostrzeniami i rygorami - tak głównego inspektora sanitarnego, jak i sanepidu w Bydgoszczy. Te wybory były bezpieczne, w Aleksandrowie Kujawskim nie stwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem.
Zobacz także
Spirytus zarekwirowali przestępcom i przekazali szpitalom do dezynfekcji
2020-04-08, 19:48Krajowa Administracja Skarbowa z Bydgoszczy przekazała 300 litrów alkoholu do dezynfekcji dla szpitali w regionie. Spirytus pochodzący z przestępstwa posłuży do walki z wirusem. Czytaj dalej »
Szpital w Grudziądzu: zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem
2020-04-08, 19:01W szpitalu jednoimiennym zakaźnym w Grudziądzu zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. To dwie kobiety i jeden mężczyzna. Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim dotychczas zmarło na COVID-19 pięć osób. Czytaj dalej »
Dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców z regionu. Marszałek obiecuje pomoc
2020-04-08, 18:32Przedsiębiorcy dotknięci epidemią koronawirusa skorzystają ze wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. Czytaj dalej »
Ponad połowa personelu szpitala miejskiego badana na obecność koronawirusa
2020-04-08, 16:46- W szpitalu miejskim w Toruniu pobrano do badań na obecność koronawirusa 341 próbek — poinformował podczas środowej konferencji prasowej prezydent miasta Michał Zaleski. Dodał, że dotychczas stwierdzono zakażenie u 41 osób —… Czytaj dalej »
145 mln zł wsparcia dla służby zdrowia w regionie na walkę z epidemią
2020-04-08, 15:51Marszałek województwa zapowiedział dziś zakup sprzętu do ratowania życia oraz niezbędnych materiałów ochrony osobistej dla szpitali wojewódzkich klinicznych oraz powiatowych na Kujawach i Pomorzu. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590