Pięć pielęgniarek ze szpitala w Grudziądzu ma koronawirusa!
O zakażeniach w jednoimiennej lecznicy, w której leczą się pacjenci z COVID-19, poinformował na antenie Polskiego Radia PiK prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, który był gościem naszej porannej Rozmowy Dnia.
Jak mówił, Covid 19 potwierdzono u personelu jednego z oddziałów. 18 osób zostało skierowanych na kwarantannę.
- Z bezpieczeństwem w szpitalu jest coraz lepiej, ale trzeba być przygotowanym na różne sytuacje, na zakażenia wśród personelu. Mamy, niestety, przypadki zakażenia wśród pracowników. Chodzi o pięć osób z potwierdzoną obecnością koronawirusa. Te osoby sa pod opieką, są monitorowane. Nie chciałbym więcej nic mówić, o szczegółach poinformuje wojewoda w swoim komunikacie. Oddział został zabezpieczony, jest zdrowy personel, który zajmuje się pacjentami, więc sytuacje jest pod kontrolą - zapewnia Maciej Glamowski.
Wcześniej zakażenie stwierdzono u jednej osoby z tzw. białego personelu tej placówki. Jak wyjaśniała lecznica, osoba ta nie została zakażona podczas pracy ale poza nią, podczas prywatnego spotkania. Było to w marcu. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z tą osobą do 13 marca poddani zostali kwarantannie, objęto ich również nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.
Posłuchaj całej Rozmowy Dnia
Zobacz także

Koronawirus w zakładzie opiekuńczym im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu
2020-08-16, 07:00Zarażona jest jedna z opiekunek, która wróciła do pracy po urlopie. Miała 3 dyżury. Wynik dodatni potwierdzono podczas przesiewowych badań pracowników. Wszyscy pacjenci są zdrowi. Czytaj dalej »

Prawie 500 kontroli w tydzień. Brak maski, higieny, dystansu - to kosztuje
2020-08-14, 19:50Pandemia to pracowity okres dla inspektorów sanitarnych i policji w całym kraju. Sprawdzają, czy stosowane są środki dezynfekcyjne i maseczki oraz jaki jest dystans miedzy osobami. Prawie 500 takich kontroli przeprowadzono od 8 do 12… Czytaj dalej »

Pacjent zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Grudziądzu
2020-08-13, 16:30Mieszkaniec Bydgoszczy zarażony koronawirusem uciekł kilka dni temu ze szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Policja szybko wpadła na jego trop. Czytaj dalej »

12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich dawców posłuży do produkcji leku na Covid-19
2020-08-11, 21:12Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. Czytaj dalej »

Festiwal Wisły pod prąd pandemii, z ograniczeniami, ale się odbędzie
2020-08-11, 16:09Niski stan Wisły pokrzyżował część planów organizatorów Festiwalu Wisły, który odbędzie się w ten weekend. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590