Namiotowe izby przyjęć stoją pod dwoma kolejnymi bydgoskimi szpitalami [zdjęcia]
Służby ochrony przeciwpożarowe stale mają pełne ręce roboty. Ostatnio, strażacy rozstawili kolejne ratunkowe namioty przy izbach przyjęć dwóch bydgoskich lecznic: przy Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy oraz przy Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.
Wcześniej takie namioty powstały przy Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy oraz przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.
W dalszym ciągu jednostki ochotniczych straży pożarnych realizują dowóz żywności dla osób przebywających w kwarantannie w różnych częściach powiatu. Łącznie do tej pory zrealizowano 28 takich dowozów. Jednostki OSP są również angażowane do rozgłaszania komunikatów odnoszących się do właściwego postępowania związanego z obecną sytuacją.
Cały czas realizowany jest również transport próbek ze szpitali na terenie miasta Bydgoszczy do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do tej pory wykonano 75 transportów próbek.
Zobacz także
Stos wniosków do rozpatrzenia. PUP w Bydgoszczy prosi o dodatkowe osoby
2020-05-08, 12:05Urząd Pracy w Bydgoszczy zasypany wnioskami o pożyczkę przyznawaną w ramach tarczy antykryzysowej. Jest ich tak dużo, że pracownicy nie nadążają z rozpatrywaniem pism. Urząd pracy zwrócił się więc o wsparcie do prezydenta miasta… Czytaj dalej »
Opieka: przedszkola bez dywanów, pluszaków i bez rodziców w szatni. Tylko kiedy?
2020-05-08, 09:21Bydgoskie przedszkola i żłobki na razie nie są gotowe na przyjęcie dzieci. Najmłodsi mają przyjść do pomieszczeń bez dywanów i zabawek, których nie można zdezynfekować. Panie będą w maseczkach, a mama nie będzie mogła pomóc… Czytaj dalej »
Nie żyje 30-latek z regionu zakażony Covid-19. Leczył się w szpitalu w Grudziądzu
2020-05-07, 18:45Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, który pełni obecnie rolę placówki jednoimiennej zakaźnej przekazał informację o zgonie 30-letniego mężczyzny chorego na COVID-19, który miał choroby współistniejące. Są też… Czytaj dalej »
Już 14 placówek medycznych w regionie robi testy na koronawirusa dla kwarantanników
2020-05-07, 17:39Kilkanaście dodatkowych punktów pobrań wymazu dla pacjentów w kwarantannie będzie działać w naszym regionie. Pod koniec kwarantanny pacjent otrzyma sms - em informację o badaniu i instrukcję dalszego postępowania. Czytaj dalej »
Prezydent Bydgoszczy skarży się na współpracę z sanepidem. A w zasadzie brak współpracy
2020-05-07, 13:18Rafał Bruski złoży skargę się na współpracę z sanepidem do wojewody i premiera. Prezydent Bydgoszczy poinformował o tym w czasie konferencji Unii Metropolii Polskich, w której uczestniczyli również przedstawiciele władz Wrocławia… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590