Zastrzyk finansowy dla pracowników dps - ów. Tysiąc złotych premii razy trzy
Czy domy pomocy społecznej w regionie są przygotowane na ewentualne pojawienie się koronawirusa? NFZ oraz samorząd województwa robią ruch wyprzedzający, aby najbardziej potrzebujący w razie kryzysu nie zostali bez opieki.
- W związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju, NFZ zwrócił się przed świętami do izb pielęgniarek i położnych, a mamy trzy: w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, o przekazanie informacji o liczbie pielęgniarek i położnych. Odpowiedź powinna nadejść 14 kwietnia. Jeszcze tej odpowiedzi nie mamy. Czekamy. Prośba ta była związana z ewentualną koniecznością zabezpieczenia pomocy opiekuńczo - zdrowotnej pensjonariuszom z placówek opiekuńczych. Na terenie województwa działa 46 domów pomocy społecznej. Na ten moment opieka jest zapewniona - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy Kujawsko - Pomorskiego NFZ.
Adam Szponka, dyrektor Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruń mówi o motywacyjnym zastrzyku finansowym dla pracowników
- Planujemy wesprzeć kadry z domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo - leczniczych, a także opiekunki środowiskowe, dodatkiem motywacyjnym w wysokości 1000 zł brutto. Chcemy tym krokiem zachęcić opiekunów do kontynuowania pracy mimo trudnych warunków. Widzimy, co się dzieje na Zachodzie, ale także w innych częściach Polski. Jest odpływ kadry. Cześć opiekunek idzie na zwolnienie, inne na opiekę. Według wstępnych szacunków pracowników opiekujących się seniorami mamy w regionie około 5 tysięcy. Przygotowaliśmy fundusze na trzy miesiące, to znaczy, że każdy, kto zostanie na stanowisku dostanie po tysiąc złotych przez trzy miesiące - zapowiada Adam Szponka.
Do tej pory na Kujawach i Pomorzy w jednej placówce potwierdzono obecność wirusa.
Zobacz także
Dlaczego nasz region w czołówce? „To nie znaczy, że chorych u nas najwięcej"
2020-12-15, 15:32- Nasze społeczeństwo w regionie nie unika testowania, co niestety jest problemem ogólnopolskim - tak wtorkowy raport Ministerstwa Zdrowia komentuje dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant do spraw chorób zakaźnych. Czytaj dalej »
Szpital tymczasowy w Ciechocinku gotowy. Na razie nie przyjmuje pacjentów
2020-12-15, 13:34Szpital tymczasowy w Ciechocinku, w ciągu kilku dni może przyjąć od razu 60 pacjentów, a potem jeszcze zwiększać swoje możliwości. Prace trwały 38 dni. Czytaj dalej »
Uczniowie na próbnym egzaminie w szkole w czasie pandemii? Tak miało być w Bydgoszczy
2020-12-12, 08:02Rodzice jednej z bydgoskich podstawówek alarmują, że w szkole zorganizowano próbny egzamin ósmoklasisty. Dzieci miały przyjść do szkoły i napisać test. Czytaj dalej »
Pacjenci z Grudziądza odcięci od świata, ale przyjmują świąteczne paczki!
2020-12-11, 07:55Grudziądzki szpital przygotowuje się do okresu świat Bożego Narodzenia. Nie oznacza to, że jest zhoda na odwiedziny chorych z życzeniami. Trudny czas choroby i samotności można im jednak osłodzić prezentami. Czytaj dalej »
Wsparcie dla branży gastronomicznej i fitness. Ostatni moment, by złożyć wniosek
2020-12-10, 09:55Jeszcze tylko w czwartek (10 grudnia) przedstawiciele branży gastronomicznej i fitness z Kujaw i Pomorza mogą składać wnioski o wsparcie w ramach marszałkowskich grantów. Kończy się drugi nabór. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590