Kujawsko-Pomorskie: 345 zakażeń koronawirusem, 20 osób wyzdrowiało
345 - tyle potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest obecnie na Kujawach i Pomorzu. Odnotowano też 20 przypadków ozdrowieńców - poinformował wojewoda kujawsko-pomorski MIkołaj Bpgdanowicz.
- Są to osoby, które po wcześniejszym wyniku dodatnim uzyskały 2 wyniki ujemne i mogą już normalnie funkcjonować w przestrzeni publicznej i nie zarażają - podkreślił Mikołaj Bogdanowicz.
Także szpitale, w których potwierdzono ostatnio przypadki koronawirusa wracają do normalnej pracy - dodaje wojewoda.
- Mówimy tutaj o szpitalu we Włocławku, o Szpitalu Miejskim w Toruniu oraz o Bizielu, wojskowym, Szpitalu Dziecięcym, szpitalu MSWiA w Bydgoszczy - to jednostki, w których stwierdziliśmy zakażenie wśród lekarzy, pielęgniarek oraz pacjentów. W wyniku podejmowanych działań przez dyrekcję tych szpitali i sanepid sytuację mamy obecnie opanowaną i poszczególne oddziały tych szpitali wracają do normalnego trybu pracy - podkreślił wojewoda.
Mikołaj Bogdanowicz przypomina też, że od najbliższego czwartku (16 kwietnia) będzie obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Wychodząc z domu trzeba będzie więc mieć maseczkę, chustę lub szalik.
Zobacz także

Bezpłatne badania i szczepienia przeciw COVID-19. Zdrowotna kampania w Brodnicy
2021-07-27, 07:45Badania spirometryczne i dermatoskopowe, debata medyczna, szczepienia przeciw COVID-19 - to część wydarzeń, które odbędą się w ramach kampanii #Szczepimy się - Brodnica na 100%. Akcja odbędzie się w najbliższy czwartek (29 lipca)… Czytaj dalej »

Czy podczas czwartej fali znów będzie lockdown? Branże „wrażliwe” mogą liczyć na wsparcie?
2021-07-22, 09:59- Mam nadzieję, że nie będziemy musieli zamykać gospodarki, gdy przyjdzie kolejna fala pandemii - powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Jednak, jak zapewnia gość Rozmowy Dnia Radia PiK, Fundusz jest gotów do działań… Czytaj dalej »

70 osób zaszczepiło się przez trzy godziny. Punkt przy spichrzach oblegany [wideo]
2021-07-16, 18:30Plenerowy punkt szczepień stanął w piątek przy ul. Grodzkiej przy spichrzach w Bydgoszczy. Pomimo deszczu, chętnych na szczepienia nie brakuje - w trzy godziny zgłosiło się aż 70 osób. Czytaj dalej »

W Bydgoszczy i w Toruniu będzie można się zaszczepić bez skierowania
2021-07-15, 14:40Trwa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi. Kto jeszcze nie zdążył zarejestrować się przez infolinię, może skorzystać z oferty przygotowanej przez Bydgoszcz i Toruń i bez wcześniejszych formalności przyjść we wskazane pun… Czytaj dalej »

Szczepienia w Toruniu: znika punkt w centrum targowym. Gdzie go przenoszą?
2021-07-13, 16:05Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w Centrum Targowym Park w Toruniu zostanie przeniesiony do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590