Unijna żywność za tydzień trafi do potrzebujących w Grudziądzu
Wydawanie unijnej żywności najuboższym mieszkańcom Grudziądza rozpocznie za kilka dni tamtejsze Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. To organizacja, która w Grudziądzu prowadzi m.in. Schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Jej podopieczni będą pomagać w dystrybucji żywności. M.in. dlatego w placówce wprowadzono ostre rygory sanitarne.
- Gdyby doszło u nas do zakażenia koronawirusem, pomoc żywnościowa nie mogłaby trafić do do rąk 1300 potrzebujących - mówi Hanna Szymańska, wiceprezes towarzystwa. Co zrobiono, by tego uniknąć?
- 12 marca zamknęliśmy schronisko z zakazem wychodzenia obejmujących wszystkich naszych podopiecznych, około 120 osób. Zlikwidowaliśmy noclegownię kosztem zwiększenia ogrzewalni, ale 19 marca ogrzewalnia została zamknięta i osoby, które w niej były zostały poinformowane, że zamykamy i nie mają możliwości wychodzenia. Osoby, które nie chciały się podporządkować temu regulaminowi wyszły podpisując oświadczenie, że przyjmują do wiadomości, że nie ma powrotu w tym czasie do ogrzewalni do schroniska. Odkażamy wszystko, co się da - powiedziała Hanna Szymańska.
- Podzieliliśmy się na mniejsze grupy i osoby, które będą wydawały żywność, bo oprócz naszych pracowników będą to osoby bezdomne, które będą pilnowały porządku, będą ubrane w kombinezony i będą miały założone przyłbice - dodała Hanna Szymańska.
Wydawanie unijnej żywności w ramach Programu Operacyjnego FEAD rozpocznie się w grudziądzkim schronisku 22 kwietnia i potrwa przez tydzień. W paczkach znajdą się podstawowe produkty żywnościowe: cukier, mąka, mleko, warzywa, puszki, olej.
Zobacz także

Wesprzyj restauracje i zamów jedzenie czyli akcja „zamawiamy gastro”
2020-12-15, 22:32Bydgoszczanie mogą wesprzeć restauratorów. W związku z jesienną falą koronawirusa i trwającym kolejnym gastronomicznym zamknięciem lokale walczą o przetrwanie. Czytaj dalej »

Dlaczego nasz region w czołówce? „To nie znaczy, że chorych u nas najwięcej"
2020-12-15, 15:32- Nasze społeczeństwo w regionie nie unika testowania, co niestety jest problemem ogólnopolskim - tak wtorkowy raport Ministerstwa Zdrowia komentuje dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant do spraw chorób zakaźnych. Czytaj dalej »

Szpital tymczasowy w Ciechocinku gotowy. Na razie nie przyjmuje pacjentów
2020-12-15, 13:34Szpital tymczasowy w Ciechocinku, w ciągu kilku dni może przyjąć od razu 60 pacjentów, a potem jeszcze zwiększać swoje możliwości. Prace trwały 38 dni. Czytaj dalej »

Uczniowie na próbnym egzaminie w szkole w czasie pandemii? Tak miało być w Bydgoszczy
2020-12-12, 08:02Rodzice jednej z bydgoskich podstawówek alarmują, że w szkole zorganizowano próbny egzamin ósmoklasisty. Dzieci miały przyjść do szkoły i napisać test. Czytaj dalej »

Pacjenci z Grudziądza odcięci od świata, ale przyjmują świąteczne paczki!
2020-12-11, 07:55Grudziądzki szpital przygotowuje się do okresu świat Bożego Narodzenia. Nie oznacza to, że jest zhoda na odwiedziny chorych z życzeniami. Trudny czas choroby i samotności można im jednak osłodzić prezentami. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590