Unijna żywność za tydzień trafi do potrzebujących w Grudziądzu
Wydawanie unijnej żywności najuboższym mieszkańcom Grudziądza rozpocznie za kilka dni tamtejsze Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. To organizacja, która w Grudziądzu prowadzi m.in. Schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Jej podopieczni będą pomagać w dystrybucji żywności. M.in. dlatego w placówce wprowadzono ostre rygory sanitarne.
- Gdyby doszło u nas do zakażenia koronawirusem, pomoc żywnościowa nie mogłaby trafić do do rąk 1300 potrzebujących - mówi Hanna Szymańska, wiceprezes towarzystwa. Co zrobiono, by tego uniknąć?
- 12 marca zamknęliśmy schronisko z zakazem wychodzenia obejmujących wszystkich naszych podopiecznych, około 120 osób. Zlikwidowaliśmy noclegownię kosztem zwiększenia ogrzewalni, ale 19 marca ogrzewalnia została zamknięta i osoby, które w niej były zostały poinformowane, że zamykamy i nie mają możliwości wychodzenia. Osoby, które nie chciały się podporządkować temu regulaminowi wyszły podpisując oświadczenie, że przyjmują do wiadomości, że nie ma powrotu w tym czasie do ogrzewalni do schroniska. Odkażamy wszystko, co się da - powiedziała Hanna Szymańska.
- Podzieliliśmy się na mniejsze grupy i osoby, które będą wydawały żywność, bo oprócz naszych pracowników będą to osoby bezdomne, które będą pilnowały porządku, będą ubrane w kombinezony i będą miały założone przyłbice - dodała Hanna Szymańska.
Wydawanie unijnej żywności w ramach Programu Operacyjnego FEAD rozpocznie się w grudziądzkim schronisku 22 kwietnia i potrwa przez tydzień. W paczkach znajdą się podstawowe produkty żywnościowe: cukier, mąka, mleko, warzywa, puszki, olej.
Zobacz także

Kolejne zakażenie koronawirusem i kolejny zgon w naszym regionie
2020-07-23, 10:53Jedno nowe zakażenie koronawirusem (to mieszkanka powiatu toruńskiego) i jeden zgon osoby chorej na COVID-19 w naszym regionie - poinformowało w czwartek 23 lipca ministerstwo zdrowia. W grudziądzkim szpitalu - o czym już informowaliśmy… Czytaj dalej »

Lotniska regionalne w kryzysie. „Największy w ponad 100-letniej ich historii”
2020-07-23, 07:58Już w pierwszym kwartale tego roku polskie regionalne porty lotnicze dotknął spadek ruchu pasażerskiego - wynika z danych Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Czytaj dalej »

75-latek trzy miesiące walczył o życie. Zmarł na Covid-19 w grudziądzkim szpitalu
2020-07-21, 10:16Pierwsza od dłuższego czasu ofiara Covid-19 w regionie - ustaliło Polskie Radio PiK. W szpitalu w Grudziądzu po trzech miesiącach walki o życie zmarł 75-latek. Czytaj dalej »

Ministerstwo Zdrowia: 333 nowe przypadki koronawirusa, 6 zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem
2020-07-16, 11:00Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 333 osób - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Wśród nich jest 6 osób z woj. kujawsko-pomorskiego. To 1 osoba z Bydgoszczy, 2 osoby z powiatu aleksandrowskiego… Czytaj dalej »

Targowisko: kolejki, zatory w alejkach, a maseczki gdzie? Posypią się mandaty
2020-07-15, 11:48Straż Miejska patroluje toruńskie targowiska. Municypalni sprawdzają, czy sprzedawcy i klienci zachowują zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim, czy mają założone maseczki ochronne. Wiele osób ignoruje ostrzeżenia, bądź zapomina… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590