Pokonamy tę zarazę w ojczystej zagrodzie! Koncert dla przyjaciółki pod jej balkonem
Mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu wysłuchali krótkiego koncertu pod swoimi balkonami. Artystkę, która śpiewała dla swojej przyjaciółki, nagrodzili gromkimi brawami.
Włosi śpiewają na balkonach w podziękowaniu dla lekarzy, walczących z koronawirusem, a w Toruniu jedna z mieszkanek chciała podnieść na duchu swoją przyjaciółkę. Stanęła na ulicy i zaczęła śpiewać. „Pokonamy tę zarazę w ojczystej zagrodzie! - zaśpiewała, a potem dodała: - Pozdrawiam moją przyjaciółkę Monikę – kobietę najwspanialszą na świecie – dzielną, która stoi na pierwszym balkonie. Osiedle Wrzosy pozdrawia Bydgoskie Przedmieście. Życzymy wspaniałych świąt, pomimo trudnej sytuacji, jednoczenia się i wiele wspaniałych chwil z rodziną – ogłosiła. W nagrodę dostała gromkie brawa z innych balkonów.
Zobacz także

Koronawirus w Polsce i w regionie. Cztery zakażenia w kujawsko-pomorskim [wideo]
2020-04-06, 18:20Resort zdrowia dwa razy dziennie podaje epidemiologiczne statystyki. Według danych z ok. godz. 18, w poniedziałek 6 kwietnia, w całej Polsce zachorowało kolejne 212 osób. Obecnie w Polsce koronawirusa ma 4413 osób. Zmarło 107 pacje… Czytaj dalej »

W czterech ścianach problemy się mnożą. Można się nimi dzielić z psychologami!
2020-04-06, 17:50Bezpłatne infolinie z poradami psychologicznymi na czas epidemii koronawirusa oblężone. Na infolinię bydgoskiej BORPY dzwonią mieszkańcy z poczuciem lęku i zagubienia. Eksperci są czujni i nie bagatelizują żadnych stanów. Czytaj dalej »

Półtora tysiąca masek ochronnych i trzy tysiące rękawic od biskupa Jana Tyrawy
2020-04-06, 16:41Środki ochrony od ordynariusza Diecezji Bydgoskiej rozdysponowała w placówkach służby zdrowia Caritas, która zapowiada więcej podobnych działań w ramach ogólnopolskiego projektu „Wdzięczni Medykom”. Czytaj dalej »

Na cmentarz i na działkę? Można. Kary za gromadzenie się i łamanie kwarantanny
2020-04-06, 15:32Setki wniosków wpłynęło do sanepidu od policji o ukaranie osób, które naruszyły zasady kwarantanny albo nie dostosowały się do zakazu zgromadzeń. - Nie ma natomiast kar za odwiedzenie cmentarza czy przebywania na działkach - informuje… Czytaj dalej »

Ulotki o obostrzeniach trafiły do bezdomnych. Policjanci przy Bazylice
2020-04-06, 14:47Policjanci odwiedzili jadłodajnię przy bydgoskiej Bazylice. Przekazali pracownikom i wolontariuszom ulotki o nowych obostrzeniach, by ci mogli rozdać je bezdomnym, którzy często nie mają dostępu do mediów. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590