Kujawsko-pomorscy lekarze uczestniczyli w wideokonferencji z medykami z Wuhan
Lekarze z województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w wideokonferencji z medykami z chińskiego Wuhan. Tematem było diagnozowanie i leczenie Covid-19, a także przeciwdziałanie pandemii.
Wuhan, miasto, od którego rozpoczęła się pandemia Covid-19, jest stolicą prowincji Hubei, z którą województwo kujawsko-pomorskiego współpracuje od dziewięciu lat. Dzięki temu możliwa była wymiana doświadczeń lekarzy.
- Naszych medyków interesowały przede wszystkim proces leczenia chorych i rokowania w przebiegu Covid-19, standardy stosowania testów diagnostycznych i aspekty techniczne walki z koronawirusem. Pytania dotyczyły także zagadnień z dziedziny pulmonologii i anestezjologii - poinformowała rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Beata Krzemińska.
W wideokonferencji wzięli udział specjaliści z zakresu radiologii, pulmonologii, anestezjologii i chorób zakaźnych z Wuhan Union Hospital oraz kierownictwo tej placówki, a z Polski medycy z siedmiu szpitali: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, szpitala w Grudziądzu i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. ks. J. Popiełuszki we Włocławku.
Dotychczas współpraca partnerska z Wuhan dotyczyła m.in. edukacji, gospodarki i turystyki.
Zobacz także

Prezydent: Dopłata do pensji pracowników, zwolnienie z płacenia składek ZUS
2020-03-21, 16:01- Państwo dopłaci do pensji pracowników - do 40 proc. średniego wynagrodzenia - firmom, które utrzymają miejsca pracy. Zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli… Czytaj dalej »

Myślęcinek to nie jest dobre miejsce na weekend! Omijaj publiczne miejsca! [wideo]
2020-03-21, 09:45Bydgoski Myślęcinek i wszystkie inne, podobne miejsce w regionie w weekendy lepiej omijać. Gdy jest ładna pogoda, są tam tłumy ludzi, więc bardzo łatwo zarazić się koronawirusem! Czytaj dalej »

Kolejna osoba zakażona w Kujawsko-Pomorskiem. Łącznie 15, a w kraju 439
2020-03-21, 09:03Piętnasta osoba zakażona to kobieta w sile wieku - informuje Urząd Wojewódzki. Czytaj dalej »

Kwarantanna w bydgoskiej TVP. Po wywiadzie z zakażonym wiceministrem
2020-03-20, 22:46Dziennikarka i operator z bydgoskiej TVP3, którzy nagrywali wywiad z wiceministrem rolnictwa Ryszardem Kamińskim, zostali skierowani na prewencyjną kwarantannę. Czytaj dalej »

Ponad 30 żołnierzy WOT pracuje w fabryce materiałów opatrunkowych w Toruniu
2020-03-20, 20:35Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej od początku tygodnia wspierają prace Centrum Logistycznego Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych przy kompletowaniu paczek i załadunku wyrobów. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590