Kujawsko-pomorscy lekarze uczestniczyli w wideokonferencji z medykami z Wuhan
Lekarze z województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w wideokonferencji z medykami z chińskiego Wuhan. Tematem było diagnozowanie i leczenie Covid-19, a także przeciwdziałanie pandemii.
Wuhan, miasto, od którego rozpoczęła się pandemia Covid-19, jest stolicą prowincji Hubei, z którą województwo kujawsko-pomorskiego współpracuje od dziewięciu lat. Dzięki temu możliwa była wymiana doświadczeń lekarzy.
- Naszych medyków interesowały przede wszystkim proces leczenia chorych i rokowania w przebiegu Covid-19, standardy stosowania testów diagnostycznych i aspekty techniczne walki z koronawirusem. Pytania dotyczyły także zagadnień z dziedziny pulmonologii i anestezjologii - poinformowała rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Beata Krzemińska.
W wideokonferencji wzięli udział specjaliści z zakresu radiologii, pulmonologii, anestezjologii i chorób zakaźnych z Wuhan Union Hospital oraz kierownictwo tej placówki, a z Polski medycy z siedmiu szpitali: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, szpitala w Grudziądzu i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. ks. J. Popiełuszki we Włocławku.
Dotychczas współpraca partnerska z Wuhan dotyczyła m.in. edukacji, gospodarki i turystyki.
Zobacz także

Dziesięciu pacjentów i jeden pracownik. Już 46 zakażonych w szpitalu we Włocławku
2020-09-14, 18:33Do 46 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku. Czytaj dalej »

Zakażony pacjent z Włocławka nie żyje. Szpital wprowadza kolejne ograniczenia
2020-09-14, 15:20O zamknięciu pracowni endoskopii i zawieszeniu porodów rodzinnych - w związku z wykryciem ogniska koronawirusa - informuje w poniedziałek dyrekcja szpitala we Włocławku. Zakażeni pacjenci, przewiezieni do Grudziądza, są w stanie ciężkim… Czytaj dalej »

Koronawirus w szpitalu w Chełmży. Zakażeni pacjenci i personel, oddział zamknięty
2020-09-14, 14:25Nowe ognisko koronawirusa stwierdzono w Szpitalu Powiatowym w Chełmży (powiat toruński). Zakażonych jest osiem osób — pięciu pacjentów i trzech pracowników lecznicy. Czytaj dalej »

Odpowiedź autorki materiału na sprostowanie do tekstu o pielęgniarce zakażonej koronawirusem
2020-09-14, 10:15Od Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Kopernika w Toruniu, otrzymaliśmy sprostowanie dotyczące tekstu, pt. 'Pielęgniarka z koronawirusem. Covid - 19 powraca do szpitala miejskiego', z 25 sierpnia. Publikujemy je poniżej. Czytaj dalej »

18 tysięcy testów w regionie. Przebadają pracowników szpitali i przychodni
2020-09-14, 08:02Spodziewając się jesienią nowej fali epidemii, Urząd Marszałkowski rozpoczyna badania przesiewowe w kierunku Covid-19. - 18 tysiącami testów obejmiemy biały personel szpitali i przychodni funkcjonujących w systemie publicznej służby… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590