Na cmentarz i na działkę? Można. Kary za gromadzenie się i łamanie kwarantanny
Setki wniosków wpłynęło do sanepidu od policji o ukaranie osób, które naruszyły zasady kwarantanny albo nie dostosowały się do zakazu zgromadzeń. - Nie ma natomiast kar za odwiedzenie cmentarza czy przebywania na działkach – informuje policja.
Ponad 120 osób naruszyło w regionie od początku epidemii zasady kwarantanny. W 156 przypadkach kujawsko-pomorska policja prowadzi z kolei postępowania dotyczące naruszenia zakazów zgromadzeń. W tych sprawach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.
- Nie ma natomiast zakazu odwiedzania grobów bliskich na cmentarzach czy przebywania na działkach, ale pod pewnymi warunkami - mówi młodszy inspektor Monika Chlebicz, rzecznik kujawsko-pomorskiego komendanta policji. - Do wszystkiego trzeba podejść ze zdrowym rozsądkiem. Nikt nie będzie karał osoby czy rodziny za przebywanie na działce, bo ludzie przecież mieszkają też na działkach. Ale jeżeli na tej działce ludzie zorganizują imprezę, grilla, piwko itd., to nie mogą być zdziwieni, że przyjedzie policja, będzie interweniowała i posypią się mandaty – tłumaczy.
Zobacz także

Duże zjazdy rodzinne to zły pomysł! Apel lekarzy po imprezie w Brzozówce
2020-07-29, 15:52Wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych zaleca ograniczenie udziału w imprezach rodzinnych. Zdaniem dr. Pawła Rajewskiego to właśnie one stają się teraz podstawowym źródłem ognisk COVID-19. Czytaj dalej »

Pandemia zwiększyła wydatki Centrum Onkologii w Bydgoszczy
2020-07-28, 19:35- O ile placówki oddelegowane do walki z pandemią uzyskały środki finansowe, o tyle innym szpitalom, nikt nie zwrócił pieniędzy za dodatkowe wydatki poniesione w tym czasie - przyznaje Piotr Muzyczuk z Centrum Onkologii w Bydgoszcz… Czytaj dalej »

Urodzinowa impreza z koronawirusem w pakiecie
2020-07-27, 15:52Duże ognisko koronawirusa wśród młodych ludzi w podtoruńskiej Brzozówce. Jak dowiedziało się Polskie Radio PiK zachorowali uczestnicy imprezy urodzinowej. Czytaj dalej »

Dobra wiadomość! W Toruniu powstaną nowe ogrody działkowe
2020-07-23, 20:19Toruńscy radni zgodzili się na utworzenie w mieście nowych terenów działkowych. Podczas sesji online, przyjęli miejscowy plan dla terenów u zbiegu ulic Budowlanej i Wapiennej. Czytaj dalej »

Kolejne zakażenie koronawirusem i kolejny zgon w naszym regionie
2020-07-23, 10:53Jedno nowe zakażenie koronawirusem (to mieszkanka powiatu toruńskiego) i jeden zgon osoby chorej na COVID-19 w naszym regionie - poinformowało w czwartek 23 lipca ministerstwo zdrowia. W grudziądzkim szpitalu - o czym już informowaliśmy… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590