Zamknęli sześć oddziałów szpitala we Włocławku. Personel z koronawirusem
Sześć oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zostało zamkniętych z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u osób z personelu placówki — poinformował w piątek prezydent miasta Marek Wojtkowski.
Sytuacja dotyczy dwóch oddziałów wewnętrznych, neurologii, udarowego, medycyny paliatywnej i izby przyjęć. - Sześć oddziałów szpitala zostało całkowicie wyłączonych, co zostało spowodowane zakażeniami wśród personelu. Działamy w bardzo trudnej sytuacji, dlatego, wybiegając w przyszłość, przygotowujemy nowe obiekty do kwarantanny. Przygotowaliśmy specjalne odizolowane miejsce na kwarantannę dla lekarzy. Wydzielamy też obiekt przy ul. Leśnej, żeby mógł z niego ewentualnie skorzystać zespół ratunkowy – powiedział prezydent Wojtkowski.
Włodarz miasta poinformował, że w piątek potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia koronawirusem we Włocławku i dwa przypadki w powiecie włocławskim.
Obecnie we Włocławku kwarantanną domową objętych jest 368 osób, a na kwarantannie zbiorowej znajduje się 29 (23 przy ul. Żytniej i 6 przy ul. Mechaników).
Zobacz także

Gdzie w regionie zrobić test? Kto i gdzie może oddać osocze? [aktualna lista punktów, telefony]
2020-11-03, 10:07Kolejne dwa punkty wymazowe do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa uruchomione zostały w Toruniu - przy ul. Bema, w pobliżu Areny Toruń oraz na Targowisku Okólna. Badania będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Czytaj dalej »

Jedna osoba ratuje aż trzech chorych! Kto i kiedy może oddać osocze? [telefony]
2020-11-03, 09:36Chorych na Covid-19 jest coraz więcej, więc wciąż ponawiane są apele do ozdrowieńców o zgłaszanie się w celu oddania osocza. To nic nie kosztuje, a może uratować życie. Czytaj dalej »

Historyczne ujęcia! Kompletnie puste cmentarze 1 listopada [film z drona]
2020-11-02, 20:11Po południu 30 października, premier zdecydował o zamknięciu cmentarzy. Z decyzją tą czekano do ostatniej chwili, ale wskaźniki zakażeń wciąż rosły. I tak, w najważniejszym dniu w roku, przy grobach zmarłych - bodaj pierwszy… Czytaj dalej »

Zmarł Ireneusz Wrzecionkowski, anglista z włocławskiego liceum...
2020-11-02, 17:16Nauczyciel, dla którego jeszcze dwa dni temu prosiliśmy o osocze, był chory na Covid-19. Ireneusz Wrzecionkowski przez ponad 30 lat uczył języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. W połowie października… Czytaj dalej »

Bardzo trudna sytuacja w szpitalu Grudziądzu. Coraz mniej respiratorów, zakażony personel
2020-11-02, 13:45Tylko 5 wolnych respiratorów w części zakaźnej, 95 pracowników zarażonych wirusem a 200 na kwarantannie. Tak wygląda sytuacja w grudziądzkiej lecznicy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590