Zamknęli sześć oddziałów szpitala we Włocławku. Personel z koronawirusem
Sześć oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zostało zamkniętych z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u osób z personelu placówki — poinformował w piątek prezydent miasta Marek Wojtkowski.
Sytuacja dotyczy dwóch oddziałów wewnętrznych, neurologii, udarowego, medycyny paliatywnej i izby przyjęć. - Sześć oddziałów szpitala zostało całkowicie wyłączonych, co zostało spowodowane zakażeniami wśród personelu. Działamy w bardzo trudnej sytuacji, dlatego, wybiegając w przyszłość, przygotowujemy nowe obiekty do kwarantanny. Przygotowaliśmy specjalne odizolowane miejsce na kwarantannę dla lekarzy. Wydzielamy też obiekt przy ul. Leśnej, żeby mógł z niego ewentualnie skorzystać zespół ratunkowy – powiedział prezydent Wojtkowski.
Włodarz miasta poinformował, że w piątek potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia koronawirusem we Włocławku i dwa przypadki w powiecie włocławskim.
Obecnie we Włocławku kwarantanną domową objętych jest 368 osób, a na kwarantannie zbiorowej znajduje się 29 (23 przy ul. Żytniej i 6 przy ul. Mechaników).
Zobacz także

Wyciągi narciarskie ruszą w nadchodzącym sezonie zimowym. Jest kompromis
2020-11-23, 15:46Po poniedziałkowym e-spotkaniu przedstawicieli ośrodków narciarskich z wicepremierem Jarosławem Gowinem padło zapewnienie, że wyciągi narciarskie ruszą w nadchodzącym sezonie zimowym, ale w reżimie sanitarnym. Czytaj dalej »

Był w szpitalu, wrócił do domu. Biskup senior z Włocławka z koronawirusem
2020-11-22, 16:09Biskup senior Diecezji Włocławskiej Stanisław Gębicki jest zakażony koronawirusem i przebywa w izolacji domowej - poinformowała w komunikacie kuria. Obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u niego w piątek. Czytaj dalej »

Bydgoscy żołnierze grają i rapują... w szczytnym celu [wideo]
2020-11-21, 15:05Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy śpiewająco zachęca ozdrowieńców do oddawania osocza dla chorych na COVID-19. To wspólny projekt muzyków w mundurach z Bydgoszczy, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Ministerstwa Obrony Narodowej. Żołnierze… Czytaj dalej »

Szpitale tymczasowe w Kujawsko-Pomorskiem gotowe w najbliższych tygodniach
2020-11-20, 18:00Szpitale tymczasowe w Ciechocinku i w Radziejowie tworzone są w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwszy powstaje na bazie 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, a drugi - miejscowego szpitala - poinformował w piątek… Czytaj dalej »

Opiekunowie na kwarantannie, a terytorialsi na służbie w domu dziecka
2020-11-20, 14:45Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z naszego regionu zajmowali się podopiecznymi Domu Dziecka w Gostycynie. Zastąpili opiekunów, którzy trafili na kwarantannę. Grali z dziećmi w piłkę, uczyli się, gotowali. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590