Psychologiczne wsparcie online dla pracowników służby zdrowia i oświaty
Centrum Komunikacji Klinicznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy kontynuuje wsparcie psychologiczne dla pracowników służby zdrowia i nauczycieli. Konsultacje psychologiczne świadczone są telefonicznie lub on-line.
Pomoc pracownikom ochrony zdrowia oferowana jest wspólnie ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Biziela, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego oraz Centrum Medycznym Gizińscy. Z kolei pomoc dla pracowników oświaty świadczona jest wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Kalendarze dyżurów psychologów dla nauczycieli oraz służby zdrowia znajdują się na stronie: www.ckk.ukw.edu.pl. Wystarczy, że osoba zainteresowana wejdzie na stronę, wybierze kalendarz dyżurów psychologów i zadzwoni lub napisze maila.
- Przez pierwsze dwa tygodnie naszych dyżurów skorzystało z nich kilkanaście osób, wszyscy to pracownicy opieki zdrowotnej. Część naszych współpracowników pracuje w szpitalach, udzielamy więc pomocy i wsparcia na miejscu, odzywają się także współpracownicy z dawnych miejsc pracy członków naszego zespołu z prośbą o możliwość dzwonienia w razie potrzeby - powiedziała dr Anna Ratajska, pełnomocnik rektora ds. Centrum Komunikacji Klinicznej w UKW.
– Co ciekawe, odebraliśmy też wiele telefonów i wiadomości z podziękowaniem za tę inicjatywę, która odebrana została jako bardzo potrzebna. Zdecydowaliśmy się więc o jej bezterminowym przedłużeniu. To, że teraz telefonów jest mniej, jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Pracownicy opieki zdrowotnej cały czas pracują w stanie ogromnego napięcia, ale nadal to „praca na adrenalinie”. Pojawia się coraz większe zmęczenie, złość i frustracja spowodowana brakami środków ochrony osobistej i sprzętu, bezradność. Wzmacnia je obawa o własne zdrowie i życie, lęk przed długotrwałym rozdzieleniem z najbliższymi oraz strach o nich. Mamy świadomość, że najgorsze dopiero przed nami, że personel medyczny pracuje w stanie wielkiego stresu. Niestety, nadejdzie moment, w którym pomoc psychologiczna będzie jeszcze bardziej potrzebna… - stwierdziła dr Ratajska.
Zobacz także
Obawy kobiet w ciąży w Grudziądzu. Jest obietnica poprawy sytuacji
2020-03-23, 10:15Prezydent Grudziądza uspokaja kobiety w ciąży, które skarżą się na problemy z dostaniem się do lekarza. Czytaj dalej »
Młodzi mężczyźni z powiatu bydgoskiego i z Torunia: kolejni zakażeni w regionie
2020-03-23, 09:26Już 20 osób z naszego regionu jest zakażonych koronawirusem. Mamy dwa nowe przypadki - informuje Urząd Wojewódzki. Czytaj dalej »
Jeszcze więcej lekcji! E-szkoła dla uczniów podstawówek i liceów [plan na ten tydzień]
2020-03-23, 09:10W tym tygodniu lekcji, prowadzonych w ramach Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły będzie więcej - przeznaczone będą dla wszystkich klas liceum, a także dla uczniów od 4. do 8. klasy podstawówki. Czytaj dalej »
Księża z bydgoskiej bazyliki na ulicach z Najświętszym Sakramentem
2020-03-23, 08:10W niedzielę wieczorem księża z bazyliki wsiedli w auto razem z Najświętszym Sakramentem. Objechali spory kawałek miasta. Błogosławili ulice parafii św. Wincentego a Paulo. Czytaj dalej »
Żadna z osób mających kontakt z lekarką ze szpitala w Grudziądzu nie ma koronawirusa
2020-03-22, 21:32Wszystkie 46 osób, które miały kontakt z zarażoną koronawirusem lekarką z przemianowanego na zakaźny szpitala w Grudziądzu jest zdrowych - poinformowała w niedzielę wieczorem PAP rzeczniczka prezydenta miasta Beata Adwent. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590