Dwa przypadki zakażenia koronawirusem u pracowników Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy
Dwoje pracowników Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zakażonych koronawirusem. Potwierdził to oficjalnie rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody Adrian Mól.
Sytuacja nie wpłynęła jednak - przynajmniej na razie - na pracę placówki.
- Najtrudniejsza sytuacja była w Szpitalu Biziela w Bydgoszczy, natomiast w Szpitalu Dziecięcym wiadomo, że były dwie osoby związane z tą placówką, które od razu odizolowano - powiedział Adrian Mól.
Wcześniej Edward Hartwich - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego informował, że szpital pracuje w pełnym swoim wymiarze i nie ma wstrzymania działalności w żadnym z zakresów medycyny, którą szpital realizuje.
- Sytuacja jest oczywiście dynamiczna. Prowadzimy postępowanie epidemiologiczne, czyli pracownicy szpitala są poddawani testom - powiedział Edward Hartwich.
Jak informowaliśmy w niedzielę zakażonych jest 5 pracowników Kliniki Neurochirurgii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Pacjenci kliniki i pozostały personel został przebadany, a ich wyniki są ujemne. Wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów do kliniki. Ci, którzy już w niej przebywają są pod dobrą opieką. Pilne przypadki neurochirurgiczne są przyjmowane do innych szpitali.
Po godz. 14:00 mają być znane najnowsze dane dotyczące zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem.
Zobacz także

Piotr Całbecki: Personel medyczny to bohaterowie naszych czasów
2020-05-12, 19:48Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki złożył kondolencje rodzinie pielęgniarki zmarłej na COVID-19. To pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego w województwie. Czytaj dalej »

Prezydent Torunia o aktualnej sytuacji w mieście
2020-05-12, 19:33Prezydent Toruniu Michał Zaleski zaapelował do premiera o zmniejszenie obostrzeń i zwiększenie liczby dostępnych miejsc w komunikacji miejskiej. Od początku roku dochody ze sprzedażny biletów w Toruniu spadły o 4 mln zł. Czytaj dalej »

Badania leków na koronawirusa. Jako pierwsi dostają je pacjenci z Grudziądza
2020-05-12, 12:46Badania kliniczne leków na koronawirusa rozpoczynają się we wtorek w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu. Mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa. Czytaj dalej »

Zmarła trzecia siostra z Chełmna, zakażona koronawirusem. Miała 98 lat
2020-05-12, 10:57Dotychczas zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który były chore na COVID-19 - informuje szpital w Grudziądz. Czytaj dalej »

W Grudziądzu otwarte zostały żłobki i przedszkola
2020-05-11, 17:55Grudziądzu po przerwie spowodowanej pandemią otwarte zostały przedszkola i żłobki. W placówkach pojawiło się łącznie 95 maluchów. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590