Dwa przypadki zakażenia koronawirusem u pracowników Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy
Dwoje pracowników Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zakażonych koronawirusem. Potwierdził to oficjalnie rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody Adrian Mól.
Sytuacja nie wpłynęła jednak - przynajmniej na razie - na pracę placówki.
- Najtrudniejsza sytuacja była w Szpitalu Biziela w Bydgoszczy, natomiast w Szpitalu Dziecięcym wiadomo, że były dwie osoby związane z tą placówką, które od razu odizolowano - powiedział Adrian Mól.
Wcześniej Edward Hartwich - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego informował, że szpital pracuje w pełnym swoim wymiarze i nie ma wstrzymania działalności w żadnym z zakresów medycyny, którą szpital realizuje.
- Sytuacja jest oczywiście dynamiczna. Prowadzimy postępowanie epidemiologiczne, czyli pracownicy szpitala są poddawani testom - powiedział Edward Hartwich.
Jak informowaliśmy w niedzielę zakażonych jest 5 pracowników Kliniki Neurochirurgii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Pacjenci kliniki i pozostały personel został przebadany, a ich wyniki są ujemne. Wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów do kliniki. Ci, którzy już w niej przebywają są pod dobrą opieką. Pilne przypadki neurochirurgiczne są przyjmowane do innych szpitali.
Po godz. 14:00 mają być znane najnowsze dane dotyczące zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem.
Zobacz także

Nauka w szkołach powinna być bezpieczna - mówi Marek Gralik, kurator oświaty
2020-08-25, 10:20Marek Gralik, kujawsko pomorski kurator był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK. Uspokajał, że nauka w szkole powinna być bezpieczna, co wynika z badań naukowych i raportu Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób. Czytaj dalej »

Pielęgniarka z koronawirusem. Covid-19 powraca do szpitala w Toruniu
2020-08-24, 17:18Koronawirus pojawił się ponownie w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Jak informuje rzecznik placówki, chora jest pielęgniarka z pogotowia ratunkowego. Czytaj dalej »

Tomasz Latos: - Nowy minister zdrowia to świetny fachowiec i manager
2020-08-24, 11:40- Minister Adam Niedzielski ma równie trudne, a może trudniejsze zadanie niż Łukasz Szumowski - mówił w Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Czytaj dalej »

Kolejne zakażenia koronawirusem w sanatorium w Ciechocinku!
2020-08-24, 09:08- Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 10 kuracjuszy z sanatorium w naszym mieście — przekazał burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz. Czytaj dalej »

Koronawirus: powiat radziejowski trafił do strefy żółtej na mapie zakażeń
2020-08-20, 17:20Powiat radziejowski znalazł się na mapie zakażeń koronawirusem. Ministerstwo zdrowia uaktualniło listę powiatów w tak zwanej strefie czerwonej i żółtej, czyli o zaostrzonym rygorze sanitarnym. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590