Koronawirus: cztery nowe zakażenia w naszym regionie. Choruje już 37 osób [wideo]
W kujawsko-pomorskiem potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 37 osób - poinformował w sobotę (28.03.) rano rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.
Kolejne osoby zakażone koronawirusem to trzech mężczyzn (dwóch starszych i jeden w sile wieku) i jedna kobieta w sile wieku. Stan trojga jest dobry, a jednego pacjenta średni, ale stabilny.
Mężczyzna w sile wieku z powiatu mogileńskiego przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu. Kobieta w sile wieku - w dobrym stanie - z powiatu nakielskiego przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Starszy mężczyzna z powiatu bydgoskiego pozostał w kwarantannie domowej. Drugi pacjent z tego powiatu (również starszy mężczyzna) został hospitalizowany w grudziądzkim szpitalu - stan średni stabilny.
W regionie zakażone koronawirusem jest w sumie 37 osób.
W szpitalu w Grudziądzu, przemianowanym na zakaźny, hospitalizowanych jest 6 chorych osób. 10 zakażonych pacjentów znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. W toruńskim szpitalu zakaźnym przebywają dwie zakażone osoby.
Jeden chory przebywa w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy i jego stan jest ciężki, ale stabilny. To starsza osoba.
Pozostałych 18 chorych osób poddanych jest kwarantannie domowej.
Dotychczas w regionie pobrano do badań 1413 próbek. Część wyników nie jest jeszcze znana. Obecnie w województwie wykorzystywane jest jedno miejsce intensywnej terapii. W samym szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu jest 40 respiratorów stacjonarnych i 25 mobilnych.
Zobacz także
Maseczki, chusty, kominy czy przyłbice... Za ich brak może być mandat, ale to rzadki przypadek
2020-04-22, 06:15Kujawsko-pomorska policja podsumowała pierwsze dni obowiązywania nakazu zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Są mandaty i upomnienia, ale większość osób dostosowała się do nowych zasad. Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 5 nowych zakażeń koronawirusem i 11 ozdrowień
2020-04-21, 17:40Wojewoda kujawsko-pomorski poinformował o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Wśród nich są 2 osoby z Torunia, 1 z Bydgoszczy, 1 z Grudziądza i 1 osoba z powiatu lipnowskiego. Jednocześnie 11 kolejnych osób… Czytaj dalej »
Przedsiębiorcy nie mają teraz lekko. W Świeciu to rozumieją
2020-04-21, 17:15Gmina Świecie nad Wisłą pomaga przedsiębiorcom. Na największe ulgi mogą liczyć ci, którzy musieli zamknąć swój biznes na czas pandemii. Pierwszą propozycją jest zwolnienie z czynszu za wynajem komunalnych lokali użytkowych. Czytaj dalej »
Produkują przyłbice i szyją maseczki. Akcja pomocy w więzieniach w regionie
2020-04-21, 15:05W zakładach karnych w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku, Potulicach i Czersku więźniowie wyprodukowali już prawie 5 tys. środków ochrony osobistej dla medyków z naszego regionu i potrzebujących. Czytaj dalej »
Domy pomocy społecznej nie zostaną bez wsparcia. Oni chcą pomagać
2020-04-21, 14:39„Wspieramy DPS-y' - akcję pod takim hasłem zorganizowała Fundacja Lex Lupus z Torunia. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590