Można spacerować po lesie. Ale zachowując odległość i konkretną liczbę osób [wideo]
Po wprowadzeniu przez rząd na czas epidemii nowej serii zakazów, spacer po lesie jest dozwolony - informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa podczas epidemii, wiele osób dzwoni do leśników i pyta, czy można wybrać się na spacer do lasu. Rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Honorata Galczewska wyjaśnia, że to możliwe, ale pod pewnymi warunkami.
- Przepisy aktualnie obowiązujące odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć również spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń, które wprowadzono – np. co do odległości czy liczby osób spacerujących (razem mogą spacerować maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin – przyp. red.) – mówi rzeczniczka. - Lasy są dla państwa otwarte, jak dotychczas, ale apelujemy, by stosować się do wytycznych, dotyczących miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych.
Leśnicy proszą też o unikanie miejsc, w których nadmiernie gromadzą się ludzie. Apelują, by w lesie nie zostawiać śmieci, a także uważać, by nie wzniecić pożaru. To właśnie wiosną zagrożenie pożarowe w lasach jest największe. Z kolei rząd zaleca, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.
Bydgoszcz w czasach zarazy. Wideo: Janusz Wiertel
Zobacz także

Msze święte w czasach zarazy. Więcej, wcale czy w mediach?
2020-03-15, 08:44- Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca wybranym grupom wiernych - czytamy w komunikacie na stronie Diecezji Bydgoskiej. Czytaj dalej »

Przygotowania do przenoszenia pacjentów ze szpitala w Grudziądzu
2020-03-14, 20:35Trwają przygotowania do rozpoczęcia przenoszenia pacjentów ze szpitala w Grudziądzu, który decyzją rządu został przemianowany na zakaźny — poinformowała rzecznik prasowa grudziądzkiego ratusza Beata Adwent. Czytaj dalej »

Złap Bożego Bakcyla! Transmisja bydgoskich rekolekcji w Internecie
2020-03-14, 19:35Wielkopostna szczepionka z dostawą do domu. Złap Bożego Bakcyla - tak zatytułowane są rekolekcje w bydgoskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą transmitowane w Internecie. Czytaj dalej »

Rzecznik w imieniu wojewody: Bardzo ważna odpowiedzialność obywateli
2020-03-14, 19:30Wojewoda kujawsko-pomorski apeluje o odpowiedzialność - pozostanie w domach i unikanie miejsc, w których gromadzą się ludzie, na przykład targowisk, lub korzystanie z nich z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Czytaj dalej »

W Kujawsko-Pomorskiem dotąd bez przypadku zakażenia koronawirusem
2020-03-14, 19:02W województwie kujawsko-pomorskim 19 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował w sobotę wieczorem Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590