Będą kary za opuszczanie miejsc izolacji w czasie kwarantanny. Sporo tych ucieczek...
- 20 przypadków niestosowania się do kwarantanny odnotowali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - powiedziała radiu PiK rzecznik komendanta wojewódzkiego Monika Chlebicz. Prowadzone są też postępowania o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją.
- Dwa przypadki odnotowywano w Toruniu - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
- Osoby objętej kwarantanną nie zastano w miejscu kwarantanny. W tym przypadku postępowanie musi być bardzo rygorystyczne, zgodne z obowiązującym prawem.
Nieprzestrzeganie zasad kwarantanny policjanci zgłaszają do Inspektora Sanitarnego, który w postępowaniu administracyjnym może nałożyć grzywnę w wysokości do 5000 zł. W województwie kujawsko-pomorskim nakazem izolacji objętych jest ponad 1600 osób.
- W pięciu przypadkach policjanci prowadzą sprawę o wykroczenie. Są to komendy z Tucholi, Mogilna, Rypina i Świecia. Prawdopodobnie takie postępowanie prowadzone będzie także w Inowrocławiu, ale te informacje będą się zmieniały - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP Bydgoszcz.
WSZYSTKO O KORONAWIRUSIE W REGIONIE - SPECJALNY SERWIS
Zobacz także
Projekt zmian w tarczy antykryzysowej: wakacje składkowe także dla firm z 49 pracownikami
2020-04-07, 15:15Z 3-miesięcznych „wakacji składkowych” będą mogły korzystać też firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników, ulga wyniesie 50 proc. składek - przewiduje przyjęty przez rząd i skierowany do Sejmu projekt nowelizacji tarczy antykryzysowej… Czytaj dalej »
Szpitale: segregacja i separacja pacjentów "w drzwiach". Żeby nie wszedł także wirus
2020-04-07, 14:20Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wprowadził w szpitalach samorządowych i państwowych na terenie województwa nowe procedury ochrony zdrowia i życia ludzi. Polecenie wojewody wynika z konieczności minimalizowania ryzyka… Czytaj dalej »
Koronawirus na chirurgii w toruńskim Szpitalu Miejskim. Chorzy już w Grudziądzu
2020-04-07, 10:13Kolejny - trzeci już - oddział w Szpitalu Miejskim w Toruniu zamknięty z powodu koronawirusa. Tym razem chodzi o chirurgię, gdzie stwierdzono Covid-19 u dwóch chorych oraz pielęgniarki. Czytaj dalej »
Z lądu, z wody i z powietrza: służby mundurowe patrolują w czasie epidemii [wideo]
2020-04-07, 08:21Policja, wojsko, leśnicy, inspektorzy transportu drogowego, żandarmeria, straż miejska, terytorialsi zaangażowani są w dbanie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. Czytaj dalej »
Koronawirus w Polsce i w regionie. Cztery zakażenia w kujawsko-pomorskim [wideo]
2020-04-06, 18:20Resort zdrowia dwa razy dziennie podaje epidemiologiczne statystyki. Według danych z ok. godz. 18, w poniedziałek 6 kwietnia, w całej Polsce zachorowało kolejne 212 osób. Obecnie w Polsce koronawirusa ma 4413 osób. Zmarło 107 pacje… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590