ZUS uruchomił trzy nowe infolinie. Ludzie pytają o zasiłki
Konsultanci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbierają tysiące telefonów dziennie dotyczących świadczeń chorobowych związanych z koronawirusem. Pytań jest jednak znacznie więcej, dlatego ZUS udostępnił trzy nowe numery telefonów obsługiwanych przez ekspertów.
Klienci mogą dzwonić na dodatkowe numery telefonów, pod którymi pracownicy ZUS odpowiadają na pytania w najważniejszych aktualnie sprawach.
Dzwoniąc pod numer 22 290 87 01 każdy może uzyskać informacje na temat obsługi w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji, a także nt. obsługi w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.
Drugi uruchomiony numer 22 290 87 02 to kompleksowa obsługa w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców, a 22 290 87 03 to numer dla osób, które mają pytania na temat odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej.
Dodatkowe infolinie są czynne w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7.00-15.00 – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.
Nadal do dyspozycji klientów działa ogólna infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00. Konsultanci obsługują ją w godzinach 7.00-18.00 w dni robocze. Dodatkowo w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców można skorzystać z pomocy doradców ds. ulg i umorzeń pod bezpośrednimi numerami telefonów, które można znaleźć na stronie www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/doradca-w-sprawie-ulg-i-umorzen.
ZUS ograniczył obsługę w swoich placówkach, aby zapewnić bezpieczeństwo klientów i samych pracowników Zakładu w związku z pandemią koronawirusa. Z ZUS-em można kontaktować się za pośrednictwem telefonu lub poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Można także wysłać list lub maila pod adres cot@zus.pl. We wszystkich placówkach ZUS wyodrębniliśmy również strefy, w których każdy może samodzielnie złożyć wnioski, bez kontaktu osobistego z pracownikami Zakładu. Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i obsługę spraw w sposób niezakłócony – dodaje rzeczniczka.
Zobacz także

Sukces lekarzy ze Szpitala Jurasza w Bydgoszczy, nadzieja dla pacjenta
2021-03-16, 16:45COVID-19 zniszczył mu płuca. 52-latek czeka na przeszczep. Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy wszczepili mężczyźnie urządzenie, dzięki któremu możliwa będzie kontynuacja terapii oraz… Czytaj dalej »

Koronawirus: masz przeciwciała? Test kupisz w dyskoncie. Lekarze sceptyczni
2021-03-15, 15:00Jest mały, stosunkowo tani, prosty w obsłudze - w sieci Biedronka, przy kasie, pojawiły się testy na przeciwciała koronawirusa. Czytaj dalej »

Kurator Marek Gralik: - Już ponad 2800 uczniów z regionu uczy się zdalnie
2021-03-12, 18:00Coraz więcej szkół w naszym regionie ogranicza pracę z powodu koronawirusa - potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem PiK, Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty. Czytaj dalej »

Nie ma kto leczyć chorych na COVID-19. Kolejny apel, tym razem z Inowrocławia
2021-03-12, 15:27Jest kolejny apel o wsparcie personelu medycznego, pracującego na szpitalnych oddziałach covidowych. Tym razem do medyków z Inowrocławia i okolic. Czytaj dalej »

Nie mogła dostać się na wymaz w kierunku COVID-19. Jest kontrola NFZ
2021-03-12, 12:22Bydgoszczanka - mając objawy grypopodobne - przez dwa dni bezskutecznie próbowała dostać się na wymaz w kierunku COVID-19 w jednym z bydgoskich szpitali. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590