Kardiolodzy z „Miejskiego” odesłani do domu. Ich odpowiedź? Wypowiedzenie!
- Obawiamy się o zdrowie i życie pacjentów – mówią kardiolodzy ze Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy. Dyrekcja z powodu koronawirusa wprowadziła w lecznicy tryb dyżurowy. Lekarze nie zgodzili się z tą decyzją z uwagi na dobro pacjentów. I złożyli wypowiedzenia kontraktów.
- Przyjmujemy na siebie obowiązki, którym nie możemy sprostać. Narażające zdrowie i życie chorych - tłumaczą kardiolodzy z „Miejskiego”.
Dyżur, czyli jedna osoba na oddziale, a oddział ma trzydzieści łóżek, w tym dziewięć łóżek z intensywnym nadzorem.
- Oczekuje się od nas, ze będziemy wykonywać pracę, którą normalnie wykonuje pięć, sześć osób. Pani dyrektor wyjaśnia, że robi to dla ochrony epidemicznej lekarzy. Nie może to być prawdziwe wyjaśnienie. Rezydenci nie są objęci trybem dyżurowym, więc mogą być wektorami przenoszącymi zakażenie, podobnie jak pielęgniarki, które są codziennie w pracy. Chcemy wrócić do naszej pracy, bo mamy poczucie, że jesteśmy dla chorych. Oczekujemy powrotu do pracy w starym harmonogramie, czyli do normalności. To, że jest koronawirus, nie zmienia profilu kardiologii. Nie zmniejszy się liczba ani zawałów, czy obrzęków płuc. Nie słyszeliśmy o żadnym szpitalu w Polsce, który odsyła lekarzy do domów...
Kardiolodzy alarmują, że najprawdopodobniej działanie oddziału zostało zawieszone.
Dyrekcja szpitala uspokaja, że obowiązujący w szpitalu tryb dyżurowy zapewnia pacjentom odpowiednią opiekę, a ich życie i zdrowie nie jest w żaden sposób zagrożone. Tak napisała w oświadczeniu przesłanym do redakcji Anna Siwiec, rzeczniczka prasowa szpitala.
Więcej o sprawie w audycji "Nasz mały świat" w piątek (20.03.), po godz. 16:30.
Zobacz także
Pacjenci przez kilka godzin czekali w namiocie. Wyjaśnienia szpitala zakaźnego
2020-03-13, 13:36Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy komentuje internetowy filmik i odpowiada na pojawiające się w nim zarzuty. W czwartek jeden z pacjentów z podejrzeniem koronawirusa zamieścił w sieci relację z pobytu w stojącym… Czytaj dalej »
Socjolog UMK: Masowe zakupy to jeszcze nie panika, ale już jej początki
2020-03-13, 11:12- Patrząc na to jak Polacy wykupują artykuły spożywcze i higieniczne w sklepach, można powiedzieć, że mamy do czynienia z początkiem paniki w związku z epidemią koronawirusa - mówił w porannej „Rozmowie dnia” w Polskim Radiu… Czytaj dalej »
Trzy szpitale o podwyższonej gotowości z regionu dostaną 5 mln zł na sprzęt
2020-03-13, 10:15Szpital Zakaźny i Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Zespolony-Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu otrzymały - na mocy specustawy - ok. 5 mln zł z budżetu państwa. Czytaj dalej »
16 osób w kujawsko-pomorskich szpitalach z podejrzeniem koronawirusa
2020-03-13, 07:21Do szesnastu osób wzrosła liczna osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, które zostały hospitalizowane w województwie kujawsko-pomorskim — poinformował rzecznik wojewody Adrian Mól. W regionie nadal nie ma ani jednego… Czytaj dalej »
Dodatkowe środki ostrożności na bydgoskim lotnisku
2020-03-12, 19:16Port Lotniczy w Bydgoszczy w celu z zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa od piątku 13 marca wprowadza nadzwyczajne środki ostrożności: pomiar temperatury wszystkich osób wchodzących na teren lotniska oraz wszystkich… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590