Kardiolodzy z „Miejskiego” odesłani do domu. Ich odpowiedź? Wypowiedzenie!
- Obawiamy się o zdrowie i życie pacjentów – mówią kardiolodzy ze Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy. Dyrekcja z powodu koronawirusa wprowadziła w lecznicy tryb dyżurowy. Lekarze nie zgodzili się z tą decyzją z uwagi na dobro pacjentów. I złożyli wypowiedzenia kontraktów.
- Przyjmujemy na siebie obowiązki, którym nie możemy sprostać. Narażające zdrowie i życie chorych - tłumaczą kardiolodzy z „Miejskiego”.
Dyżur, czyli jedna osoba na oddziale, a oddział ma trzydzieści łóżek, w tym dziewięć łóżek z intensywnym nadzorem.
- Oczekuje się od nas, ze będziemy wykonywać pracę, którą normalnie wykonuje pięć, sześć osób. Pani dyrektor wyjaśnia, że robi to dla ochrony epidemicznej lekarzy. Nie może to być prawdziwe wyjaśnienie. Rezydenci nie są objęci trybem dyżurowym, więc mogą być wektorami przenoszącymi zakażenie, podobnie jak pielęgniarki, które są codziennie w pracy. Chcemy wrócić do naszej pracy, bo mamy poczucie, że jesteśmy dla chorych. Oczekujemy powrotu do pracy w starym harmonogramie, czyli do normalności. To, że jest koronawirus, nie zmienia profilu kardiologii. Nie zmniejszy się liczba ani zawałów, czy obrzęków płuc. Nie słyszeliśmy o żadnym szpitalu w Polsce, który odsyła lekarzy do domów...
Kardiolodzy alarmują, że najprawdopodobniej działanie oddziału zostało zawieszone.
Dyrekcja szpitala uspokaja, że obowiązujący w szpitalu tryb dyżurowy zapewnia pacjentom odpowiednią opiekę, a ich życie i zdrowie nie jest w żaden sposób zagrożone. Tak napisała w oświadczeniu przesłanym do redakcji Anna Siwiec, rzeczniczka prasowa szpitala.
Więcej o sprawie w audycji "Nasz mały świat" w piątek (20.03.), po godz. 16:30.
Zobacz także
Msze święte w czasach zarazy. Więcej, wcale czy w mediach?
2020-03-15, 08:44- Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca wybranym grupom wiernych - czytamy w komunikacie na stronie Diecezji Bydgoskiej. Czytaj dalej »
Przygotowania do przenoszenia pacjentów ze szpitala w Grudziądzu
2020-03-14, 20:35Trwają przygotowania do rozpoczęcia przenoszenia pacjentów ze szpitala w Grudziądzu, który decyzją rządu został przemianowany na zakaźny — poinformowała rzecznik prasowa grudziądzkiego ratusza Beata Adwent. Czytaj dalej »
Złap Bożego Bakcyla! Transmisja bydgoskich rekolekcji w Internecie
2020-03-14, 19:35Wielkopostna szczepionka z dostawą do domu. Złap Bożego Bakcyla - tak zatytułowane są rekolekcje w bydgoskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą transmitowane w Internecie. Czytaj dalej »
Rzecznik w imieniu wojewody: Bardzo ważna odpowiedzialność obywateli
2020-03-14, 19:30Wojewoda kujawsko-pomorski apeluje o odpowiedzialność - pozostanie w domach i unikanie miejsc, w których gromadzą się ludzie, na przykład targowisk, lub korzystanie z nich z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Czytaj dalej »
W Kujawsko-Pomorskiem dotąd bez przypadku zakażenia koronawirusem
2020-03-14, 19:02W województwie kujawsko-pomorskim 19 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował w sobotę wieczorem Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590