Jak śledzie w beczce - tak według pasażerów jeździ się po zmianie rozkładu [wideo]
Bydgoszczanie skarżą się na zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów. Od środy 18 marca, na większości linii komunikacja miejska w Bydgoszczy funkcjonuje w dni powszednie według sobotnich rozkładów jazdy. I to nie podoba się mieszkańcom. Nasi reporterzy sprawdzali też, jak się zmieniła komunikacja w innych miastach regionu.
Przypomnijmy, w Bydgoszczy sobotnie rozkłady jazdy obowiązują na większości linii. Jest kilka wyjątków m.in. na linii nr: 59, 68, 90, czy 94. Dwie linie, 9 i 62, są zawieszone. A godziny odjazdów linii nocnych nie zmieniają się.
- Autobus linii 89 puszczono krótki, w strasznym tłoku jechaliśmy wszyscy, w ścisku, jak śledzie... - alarmuje pasażerka.
- W ostatnim czasie było ładnie, luźno się jechało. Teraz zmiana była, wsiadamy do 6 - stki, a tam nawet nie było miejsca stojącego porządnego. Ludzie jeden obok drugiego, pasażerowie wyzywali. Podobno mamy walczyć z wirusem...
- To dopiero pierwszy dzień zmiany w rozkładzie jazdy, więc trudno na tym etapie wyciągać wnioski i wycofywać się ze zmian. Podobne działania są wprowadzane w wielu dużych miastach w Polsce. Przyjrzymy się tej sytuacji, szczególnie rano i po południu, ale potrzebujemy na to czasu- mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP Bydgoszcz.
W związku z sytuacją epidemiologiczną, od dnia 18 marca 2020 roku (środa) do odwołania, w dni powszednie będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy na większości linii komunikacyjnych.
WYJĄTEK STANOWIĄ linie nr:
56, 59, 60, 68, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 i 98, - które będą kursowały według rozkładów dnia powszedniego; linie nr 9 i 62 - zostaną zawieszone.
Godziny odjazdów linii nocnych nie ulegają zmianie.
Wideo: Janusz Wiertel
Zobacz także

Koronawirus zastał ich na Sardynii. Małżeństwo z Torunia czeka na możliwość powrotu do Polski
2020-05-16, 16:00Wylecieli na Sardynię, żeby społecznie pomagać na farmie. Pobyt małżeństwa z Torunia na włoskiej wyspie z powodu epidemii koronawirusa przedłużył się już ponad miesiąc. Pomogli miejscowi gospodarze. Czytaj dalej »

Podopieczni DPS-u w Browinie bez koronawirusa
2020-05-16, 11:53Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Browinie są zdrowi - poinformował podczas sobotniej konferencji online starosta toruński Marek Olszewski. Placówka jest jedną z czterech prowadzonych przez powiat. Czytaj dalej »

Szyli maseczki na trzy zmiany, 24 godziny na dobę. Prezent dla Caritas
2020-05-16, 07:3617 tysięcy maseczek trafiło do grudziadzkiej Caritas. To dar od firmy Fiszer Karafel - Visscher Caravelle. Maseczki otrzymają najbardziej potrzebujący. Czytaj dalej »

Czy w pustych szkołach w tym roku szkolnym pojawią się jeszcze uczniowie?
2020-05-15, 13:28Uczniowie i ich rodzice zastanawiają się do kiedy potrwa nauka zdalna i czy w ogóle dzieci i młodzież w tym roku szkolnym wróci do szkół? Czytaj dalej »

Pacjenci znów będą mogli udać się do poradni w grudziądzkim szpitalu
2020-05-15, 11:27Wszystkie poradnie w grudziądzkim szpitalu zostaną otwarte w poniedziałek 18 maja. Na kolejny etap odmrażania grudziądzkie jednoimiennej lecznicy zgodę wyraził wojewoda kujawsko-pomorski. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590