E-szkoła dla maturzystów i ósmoklasistów już działa! [Tygodniowy plan zajęć]
Kujawsko-Pomorska e-Szkoła już działa! W pierwszych zajęciach uczestniczyło 8 600 uczniów. Od wtorku zajęcia przeznaczone będą nie tylko dla maturzystów, ale również dla ósmoklasistów. Na portalu radiopik.pl będziemy zamieszczać bieżący plan zajęć. Pierwszy tydzień - poniżej.
Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl (otwarty dostęp bez logowania).
– Projekt jest odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje – mówią organizatorzy.
Zajęcia są przeznaczone dla maturzystów i ósmoklasistów, bo to młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowano w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.
TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ DLA MATURZYSTÓW
Wtorek (17 marca)
12.00-12.30- fizyka (prowadzi Zuzanna Niedzielska)
13.00-13.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
14.00-14.30 - chemia (prowadzi Bożena Brudka-Gniadkowska)
Środa (18 marca)
12.00-12.30- język polski (prowadzi Joanna Serocka)
13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
14.00-14.30- język angielski (prowadzi Monika Zalewska)
Czwartek (19 marca)
12.00-12.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
13.00-13.30 - WOS (prowadzi Marcin Empel)
14.00-14.30 - biologia (prowadzi Magdalena Lutowska)
Piątek (20 marca)
12.00-12.30 - język polski (prowadzi Joanna Serocka)
13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)
Wejdź do e-szkoły!
Zobacz także

Koronawirus boi się mydła i zasad higieny. W Toruniu trwa kampania informacyjna
2020-03-03, 08:15Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem? - w Toruniu ruszyła akcja plakatowa. Informacje pojawiły się między innymi w wydziałach urzędu, spółkach miejskich i jednostkach podległych ratuszowi. Czytaj dalej »

Koronawirus? Specjalista: higiena i jeszcze raz higiena!
2020-03-02, 10:38W 80% osoby zarażone koronawirusem przechodzą chorobę jak zwykłe przeziębienie lub nawet bezobjawowo - mówiła w naszej porannej rozmowie Ewa Nowak-Wąsicka Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu. Czytaj dalej »

Wojewoda zapewnia: Kujawsko - pomorskie przygotowane na koronawirusa
2020-02-29, 10:30100 milionów złotych premier Mateusz Morawiecki przeznaczył na walkę z koronawirusem. To pieniądze z rezerwy budżetowej. W piątek (28.02.) premier spotkał się z wojewodami. Temat spotkania: ochrona epidemiologiczna kraju. Czytaj dalej »

List do marszałka ws. przygotowania województwa na wypadek koronawirusa
2020-02-28, 06:15W przygotowania do walki z koronawirusem powinny włączyć się samorządy wojewódzkie - tak uważają senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza i poseł tego ugrupowania Magdalena Łośko. Dlatego napisali do marszałka województwa… Czytaj dalej »

Nastolatek z objawami grypy w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy. Pobrano próbki na obecność koronawirusa
2020-02-25, 16:36Próbki zostały wysłane do analizy. Czekamy na wyniki badania, które potwierdzą lub wykluczą to, że mamy do czynienia z koronawirusem - powiedziała dr Barbara Dura z bydgoskiego szpitala zakaźnego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590