Narodowcy z regionu chcą pomóc osobom w kwarantannie. Już to zgłosili wojewodzie
Sztabowcy Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na prezydenta, chcą wesprzeć wojewodów w walce z koronawirusem. Proponują utworzenie grupy wolontariuszy, która pomagałaby osobom objętym kwarantanną.
Deklarację w tej sprawie przekazał w piątek (13.03.) wojewodzie kujawsko-pomorskiemu Grzegorz Kulczyński z kujawsko-pomorskich struktur Ruchu Narodowego.
- Jako że kampania bezpośrednia w okręgu została zawieszona, chodzi oczywiście o spotkania i konwencję, mamy teraz wolne moce przerobowe. Chcielibyśmy ofiarować, zadeklarować panu wojewodzie chęć pomocy osobom objętym kwarantannie. Osoby te nie powinny opuszczać miejsca zamieszkania, bądź innego miejsca wyznaczonego przez służby sanitarne, w związku z tym nie mogą udać się do sklepu po środki czystości czy żywność. W związku z tym, obecnie udzielana im jest pomoc ze strony państwa. Niestety, zgodnie z prognozowanym wzrostem liczby chorych, służby te, bardzo możliwe, że będą musiały być przerzucone na inny odcinek walki z tym wirusem. W związku z tym, wolontariusze skupieni wokół kandydatury Krzysztofa Bosaka zgłaszają gotowość do pomocy. (...)
Więcej w materiale Tatiany Adonis
Zobacz także

Więcej kursów komunikacji miejskiej w Toruniu. "Najważniejsza jest samodyscyplina"
2020-03-26, 07:04Od środy zwiększona została liczba kursów komunikacji miejskiej w Toruniu, żeby spełnić wymóg przebywania w pojeździe nie większej liczby osób niż połowa miejsc siedzących. Czytaj dalej »

Policja przez megafony nakazuje zostać w domach, straż kontroluje place zabaw
2020-03-25, 21:10Policjanci z regionu - wykorzystując nagłośnienie na radiowozach - podczas patrolowania ulic, zalecają w czasie stanu epidemii pozostanie w domu. Z kolei bydgoscy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole miejskich placów zabaw, pod kątem… Czytaj dalej »

Dwadzieścia nowych zakażeń w Polsce, w tym trzy w naszym regionie
2020-03-25, 20:53- Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Są wśród nich chorzy z Kujawsko-Pomorskiego. Czytaj dalej »

Można spacerować po lesie. Ale zachowując odległość i konkretną liczbę osób [wideo]
2020-03-25, 20:19Po wprowadzeniu przez rząd na czas epidemii nowej serii zakazów, spacer po lesie jest dozwolony - informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu. Czytaj dalej »

Kształcenie zdalne od środy obowiązkowe. Są problemy, jak je rozwiązać?
2020-03-25, 19:34Koordynacja kształcenia na odległość, obowiązki dyrektorów i nauczycieli, realizacja podstawy programowej w warunkach domowych - to niektóre sprawy poruszane w poradniku MEN przygotowanym dla szkół, w związku z obowiązującym od… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590