PKW: głosy policzone. Komisja podała szczegółowe wyniki wyborów, frekwencję... [wideo]
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,59% głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40%, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12,56%, Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,55% Konfederacja - 6,81%.
Próg wyborczy w wyborach do Sejmu przekroczyły komitety - PiS, Koalicja Obywatelska, SLD, PSL i Konfederacja; w podziale mandatów uczestniczyć też będzie Komitet Mniejszość Niemiecka.
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,59% głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40%, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12,56%, Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,55% Konfederacja - 6,81%.
PiS nie ma większości w Senacie - wynika z danych zebranych przez PAP. Kandydaci PiS i wspierani przez tę partię mogą łącznie liczyć na 49 mandatów, natomiast kandydaci komitetów opozycyjnych uzyskali łącznie 50 mandatów. Nieznany jest wciąż ostateczny wynik w jednym z okręgów słupskich, gdzie prowadzi Sławomir Rybicki (KO).
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli łącznie 42 mandaty w Senacie, kandydaci PSL Koalicja Polska trzy mandaty, a kandydaci „Lewicy" dwa.
Teraz komisje okręgowe będą ustalać wyniki wyborów w okręgach; w poniedziałek około godz. 20, PKW planuje ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów do Sejmu i Senatu.
Zobacz także

Kandydaci z Komitetu Wyborczego MY Toruń podsumowali kampanię
2018-10-18, 05:45- Jesteśmy jedynym niezaangażowanym politycznie komitetem - mówili liderzy MY Toruń na konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą. Czytaj dalej »

Debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy
2018-10-18, 01:00Kolejną debatę Polskiego Radia PiK zorganizowano w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG. Tym razem z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowuje kampanię wyborczą w Toruniu
2018-10-17, 22:17Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowała kampanię wyborczą w Toruniu. Na konferencji wystąpili marszałek Piotr Całbecki, kandydat do Sejmiku Województwa Jacek Warczygłowa i poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »

Kandydaci Kukiz'15 do Rady Miasta krytykują obecne władze Torunia
2018-10-17, 20:21Zarówno władze miasta jak i województwa podeszły po macoszemu do tematu wybudowania w Toruniu portu kontenerowego lub multimodalnego - mówili podczas konferencji kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »

Michał Zaleski przedstawił kolejne plany dla Torunia
2018-10-17, 20:10Zagospodarowanie terenów zielonych, nowa szkoła i żłobek na lewobrzeżu Wisły - to część programu, który na osiedlu Na Skarpie zapowiedział dziś kandydat na prezydenta Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »

Posłowie Latos i Król o kolejce Stary Fordon - Osowa Góra
2018-10-17, 17:06Budowę szybkiej kolejki miejskiej, która łączyłaby Fordon z Osową Górą zapowiada kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Wspiera go w tym poseł PiS Piotr Król. Czytaj dalej »

Dziś debata z kandydatami na prezydenta Torunia, jutro - Bydgoszczy
2018-10-17, 07:22Polskie Radio PiK organizuje debaty kandydatów na prezydentów kujawsko-pomorskich miast. W środę (17 października) zmierzyli się ze sobą kandydaci na prezydenta Torunia, w czwartek (18 października) - spotkamy się z kandydatami na… Czytaj dalej »

Kandydaci PiS do sejmiku: Będziemy walczyć o marszałka z Bydgoszczy
2018-10-16, 20:17- Przyszedł czas na marszałka z Bydgoszczy - mówią kandydaci PiS do sejmiku województwa. Dziś podpisali deklarację w tej sprawie, w której chcą także zrównoważonego rozwoju całego regionu. Czytaj dalej »

Tomasz Latos z poparciem stowarzyszeń i organizacji prawicowych
2018-10-16, 19:34Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy oraz kandydaci PiS do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego nie zawiodą - przekonywali dziś przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji prawicowych podczas konferencji prasowej. Czytaj dalej »

Co z nowym kampusem Akademii Muzycznej? Apel z Bydgoszczy do rządu i posłów
2018-10-16, 17:11Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski pyta: 'Co z budową kampusu Akademii Muzycznej?'. W projekcie budżetu państwa na 2019 rok nie ma zagwarantowanych środków na ten cel. Rafał Bruski mówi o 'znikających pieniądzach'. Czytaj dalej »