Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: Musimy budować zaufanie i wiarygodność
- W wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październiku lub listopadzie, musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków, dobry czas Polski. Zwyciężymy czynem i myślą, myślą i czynem - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Na zakończenie konwencji programowej PiS "Myśląc: Polska", Kaczyński podkreślił, że jego ugrupowanie musi iść obraną drogą, bo "innej, dobrej dla naszej ojczyzny nie ma". - Musimy w ten sposób uprawiać politykę, musimy budować wiarygodność, budować zaufanie i w ten sposób przekonywać społeczeństwo do tego, co czynimy, do wielkiej dobrej zmiany - mówił Kaczyński. - W ten sposób także musimy podtrzymywać ten dobry czas Polaków, dobry czas Polski - dodał.
- W październiku, a być może w listopadzie - to decyzja pana prezydenta - odbędą się wybory parlamentarne. Musimy w tych wyborach odnieść zwycięstwo, które pozwoli ten czas podtrzymać - oświadczył prezes PiS.
- Wypada zapytać Polaków - jaka forma uprawiania polityki jest lepsza - czy ta, którą my stosujemy - dyskutując, przygotowując programy, następnie je realizując, czy ta która opiera się na emocjach, głównie negatywnych? - pytał prezes PiS. - Jestem osobiście głęboko przeświadczony i sądzę, że to jest przeświadczenie także państwa, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski - dodał. Zwracał się również do opozycji o to, żeby "przemyślała", który model uprawiania polityki jest lepszy.
- Będziemy szli tą drogą, będziemy prowadzili politykę merytoryczną, przemyślaną, opartą o wiedzę, która będzie jednocześnie budowała to, o czym tutaj mówiłem, tzn. wiarygodność, bo bez wiarygodności nie ma demokracji - jeżeli formacje polityczne, które biorą udział w wyborach, wprowadzają społeczeństwo w błąd, zapowiadają coś, czego nie zrobią, nie potrafią zrobić, a bardzo często po prostu nie chcą zrobić, z góry, zakładają, że nie zrobią, to wtedy cały mechanizm demokratyczny jest jedną wielką manipulacją - powiedział Kaczyński.
Konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska" rozpoczęła się w piątek, a jej efektem - jak zapowiadali politycy PiS - miało być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich.
Zobacz także
Zbigniew Ostrowski o współpracy samorządu województwa z Bydgoszczą
2018-10-14, 14:15Właściwie na każdym kroku w Bydgoszczy widać efekty dobrej współpracy samorządu województwa z tym miastem - mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmiku Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »
Kandydaci na radnych z Koalicji Obywatelskiej rozegrali charytatywny mecz. Sędziował Rafał Bruski
2018-10-13, 18:00Działacze Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy wybiegli na boisko. Bydgoscy radni oraz kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozegrali mecz piłkarski, z którego dochód trafi na rzecz Bydgoskiego Zespołu Placówek… Czytaj dalej »
Włocławska lewica chce budowy izby wytrzeźwień
2018-10-13, 08:00Pododdział dla ludzi pijanych albo budowa izby wytrzęźwień - takie są pomysły włoclawskiej lewicy na rozwiązanie problemów oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. Czytaj dalej »
Nowe rozwiązania komunikacyjne propozycją kandydatów z MY Toruń
2018-10-13, 07:15Wyprowadzenie tranzytu z centrum miasta, przebudowa przejść dla pieszych, na których dochodzi do wypadków oraz ronda zamiast świateł. Kandydaci do Rady Miasta z 'MY Toruń' przedstawili program Wizja Zero. Czytaj dalej »
Mackiewicz: Powołam społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania
2018-10-12, 20:45Społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania chce powołać Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy koalicji SLD-Lewica Razem. Czytaj dalej »
Michał Zaleski o swoich propozycjach dla Bydgoskiego Przedmieścia
2018-10-12, 20:19Kolejny etap rewitalizacji Parku Miejskiego, wsparcie mieszkańców przy wymianie starych pieców oraz modernizacja linii tramwajowych - to propozycje dla Bydgoskiego Przedmieścia, które z kandydatami do Rady Miasta z tego okręgu przedstawił… Czytaj dalej »
Wicepremier Gliński o pośle Olszewskim: "On pochodzi ze środowiska postkomunistycznego"
2018-10-12, 18:44Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski zapowiada, że wytoczy proces wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu. Chodzi o słowa, które padły na konferencji posła PiS Tomasza Latosa - kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Poseł Olszewski o budowie drogi S5
2018-10-12, 17:15- Równe trzy lata temu podpisywaliśmy umowy na S5, a trasy wciąż nie ma - mówi poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
Kolejne pomysły kandydatów na ułatwienie życia bydgoszczanom
2018-10-12, 16:15Stworzenie na bydgoskich Bartodziejach sensorycznego placu zabaw dla dzieci to pomysł Komitetu Wyborczego Czas Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Paweł Kukiz o programie swojego ugrupowania w Bydgoszczy
2018-10-12, 14:15- W Bydgoszczy również panuje partiokracja - mówił poseł Paweł Kukiz podczas spotkania w Bydgoszczy. Polityk przedstawił trzy filary programu Kukiz'15 na wybory samorządowe, które miałyby zmienić tę sytuację. Czytaj dalej »