Wybory prezydenckie: Piątek to ostatni dzień kampanii, od północy cisza wyborcza
Od północy z piątku na sobotę aż do zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich w niedzielę o godz. 21.00 będzie trwała cisza wyborcza. W ostatni dzień kampanii wyborczej większość kandydatów spotka się z mieszkańcami Warszawy, pozostali odwiedzą m.in. Małopolskę, Wielkopolskę czy Podkarpacie.
Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania - czyli o północy z piątku na sobotę, i trwa do jego zakończenia. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.
Podróże kandydatów
W piątek kandydaci w nadchodzących wyborach prezydenckich zintensyfikują swoje działania, wykorzystując kampanię wyborczą do ostatnich chwil. Kandydat KO Rafał Trzaskowski spotka się m.in. z mieszkańcami Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie), Koła (woj. wielkopolskie) i Skierniewic (woj. łódzkie). Odwiedzi też będzie Międzyborów na Mazowszu. Po godz. 23 Trzaskowski będzie w podwarszawskim Pruszkowie.
Z kolei popierany przez PiS Karol Nawrocki ma rano zaplanowaną rozmowę ze związkowcami i rozdawanie drożdżówek w Mysłowicach, po południu odwiedzi stadion MKS Zwolenianka Zwoleń w Zwoleniu. Wieczorem uda się do Lublina, a następnie zakończy kampanię w Stalowej Woli na Podkarpaciu.
Kandydat Trzeciej Drogi Szymon Hołownia spotka się w piątek z mieszkańcami stolicy i jej okolic. Swój dzień rozpoczął o godz. 6.50 na stacji PKP Otwock i wspólnie z pasażerami udał się pociągiem do Falenicy. Finał kampanii Hołowni zaplanowano w warszawskim Teatrze Palladium, gdzie od godz. 17 do późnych godzin wieczornych kandydat będzie zachęcał wyborców do oddania na niego głosu.
Ostatnie konferencje prasowe
Intensywne plany kampanijne ma również kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat. W ramach ostatnich aktywności przed ciszą wyborczą polityczka weźmie udział w konferencjach prasowych w różnych dzielnicach Warszawy. Biejat uda się też na wiec solidarnościowy aktywistek przychodni aborcyjnej „AboTak". Wieczorem kandydatka zaprosi mieszkańców na muzyczną imprezę nad Wisłą w formule „silent disco".
Z wyborcami w Warszawie spotka się także prof. Joanna Senyszyn, która o godz. 17 organizuje „herbatkę" na Placu Zbawiciela. Do stolicy zawita również Grzegorz Braun. Kandydat weźmie udział w spotkaniu otwartym na Placu Zygmunta, gdzie od godz. 18 będzie odpowiadał na pytania wyborców. Sławomir Mentzen z Konfederacji piątek spędzi, objeżdżając woj. małopolskie. Finałowy wiec kandydata odbędzie się o godz. 20 w Krakowie. Natomiast kandydat Razem Adrian Zandberg spotka się z mieszkańcami Olsztyna, Torunia i Poznania.
Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę, głosowanie będzie trwało w godz. 7.00 do 21.00.
Zobacz także

Poseł Myrcha: Polska polityka potrzebuje zupełnie nowego otwarcia [rozmowa]
2020-07-08, 11:30- Rafał Trzaskowski nie boi się używać słów, że jest niesiony nową falą, także w polskim społeczeństwie, które oczekuje nowego rozdziału, nie odcinając się oczywiście od tego dobrego, co zrobione zostało przez ostatnich kilkanaście… Czytaj dalej »

Czy Twoje nazwisko widnieje w spisie wyborców? Sprawdź! Dopisz się!
2020-07-07, 19:08Jeszcze tylko dziś, 7 lipca osoby, które chcą wziąć udział w II turze wyborów i zagłosować poza miejscem swojego zamieszkania, mogą dopisać się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce. Czytaj dalej »

Poseł Kownacki: Do przeprowadzania reform potrzebny prezydent z jednego obozu [wywiad]
2020-07-07, 12:34- Obecna kampania przypomina mecz, w którym jedna drużyna w drugiej połowie wymieniła całą jedenastkę zawodników. To nie jest do końca uczciwe — mówił poseł Bartosz Kownacki, który był gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu… Czytaj dalej »

Prezydent: Szczepionka na koronawirusa dostępna dla Polaków, ale nie obowiązkowa
2020-07-07, 09:53- Prezydent Andrzej Duda uznał, że obowiązkiem państwa jest zapewnić Polakom dostęp do szczepionki na koronawirusa, natomiast nie będzie przymusu szczepienia się; to nie będzie obowiązkowe szczepienie dla dorosłych - mówił we… Czytaj dalej »

Prezydencka debata w Końskich: na antenie i stronie Polskiego Radia PiK. Bądźcie z nami!
2020-07-06, 19:30W poniedziałek (06.07.) wieczorem odbędzie się debata telewizji publicznej w miejscowości Końskie. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, Telewizja Polska ma obowiązek organizowania debat telewizyjnych podczas wyborów prezydenckich. Polskie… Czytaj dalej »

Prezydent podpisał i skieruje do Sejmu projekt zmiany konstytucji
2020-07-06, 11:59Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt zmiany konstytucji, który wprowadza do ustawy zasadniczej zapis, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek… Czytaj dalej »

Europoseł wsparł kampanię Andrzeja Dudy. Konferencja w Toruniu
2020-07-04, 18:00- Nachodzące wybory rozstrzygną, czy będziemy mieć w Polsce dalszą współpracę między rządem a prezydentem, czy będziemy mieć wojnę na górze - mówił w Toruniu Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS apelował o głosowanie na Andrzeja… Czytaj dalej »

O tarczy i rodzinie na konferencji w Grudziądzu. Głos za kandydaturą obecnego prezydenta
2020-07-04, 13:02Pomoc państwa w ramach tarczy antykryzysowej płynie do każdej miejscowości w kraju, również do Grudziądza - powiedziała goszcząca w sobotę w tym mieście posłanka Iwona Michałek - wiceminister rodziny, pracy i polityki społec… Czytaj dalej »

„Prezydent musi zszyć pęknięte społeczeństwo”. Marek Borowski w regionie
2020-07-03, 19:10Marek Borowski odwiedził w piątek Chełmno i Świecie. Senator przyjechał do naszego regionu, aby poprzeć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta. Czytaj dalej »

Sztab Rafała Trzaskowskiego w podroży. „To ostatni tydzień, trzeba się zmobilizować”
2020-07-03, 18:22Pociągiem z wolontariuszami, z Torunia w kierunku Jabłonowa Pomorskiego, wyruszył w piątek poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz. Czytaj dalej »