Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w niedzielę swojego kandydata na prezydenta
Ma to być osoba nienależąca do żadnej partii politycznej oraz niezbyt mocno rozpoznawalna - wynika z nieoficjalnych informacji. Giełda nazwisk - oczywiście - jest, choć pozycji na niej niewiele.
- Prawo i Sprawiedliwość postawi na kandydata spoza partii - mówi Polskiemu Radiu poseł PiS Łukasz Kmita. Po godzinie 16.00 w Hali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie rozpocznie się konwencja partii, na której prezes Jarosław Kaczyński przedstawi kandydata PiS na prezydenta.
Będzie to osoba nienależąca do żadnej partii politycznej, ale też nie jest mocno rozpoznawalna - zdradził poseł Łukasz Kmita:
Działacze PiS nieoficjalnie mówią o kandydaturze Karola Nawrockiego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości brało również pod uwagę wystawienie w wyborach prezydenckich byłego ministra edukacji Przemysława Czarnka lub europosła Tobiasza Bocheńskiego.
Zobacz także

Będą zmiany w rządzie. Minister Sienkiewicz podał się do dymisji, kandyduje do PE
2024-04-24, 16:42- W związku z zatwierdzeniem przez Radę Krajową PO list kandydatów do Parlamentu Europejskiego, złożyłem na ręce premiera Donalda Tuska rezygnację z pełnienia funkcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - poinformował Bartłomiej… Czytaj dalej »

Listy KO do Parlamentu Europejskiego zatwierdzone. „Jedynką” w regionie Krzysztof Brejza
2024-04-24, 16:00Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na pierwszych miejscach list są m.in. członkowie rządu: szef MSWiA Marcin Kierwiński, minister aktywów państwowych Borys Budka… Czytaj dalej »

Czas podziękowań i pożegnań bydgoskich radnych. Ostatnia sesja Rady Miasta VIII kadencji
2024-04-24, 14:45Od podziękowań za dotychczasową pracę i pożegnania radnych, którzy odchodzą, rozpoczęła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Nasza reporterka rozmawiała z przedstawicielami trzech opcji politycznych, którzy… Czytaj dalej »

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w czerwcu. Kto może reprezentować nasz region?
2024-04-24, 10:22Wybory do europarlamentu odbędą się w czerwcu, ale już od kilku dni w poszczególnych partiach trwa intensywna praca nad ułożeniem list kandydatów. Sprawdziliśmy, kto ma szanse na reprezentowanie Kujaw i Pomorza na arenie międzyn… Czytaj dalej »

Pierwsze decyzje prezydenta Kukuckiego. Chce poprawić kondycję szpitala [Rozmowa Dnia]
2024-04-24, 08:59Zwycięstwo senatora Krzysztofa Kukuckiego w wyborach na prezydenta Włocławka oznacza, że konieczne będą uzupełniające wybory do Senatu w okręgu numer 13. Czy mandat może wywalczyć kandydat Prawa i Sprawiedliwości? Czy możliwa… Czytaj dalej »

Z fotela zastępcy burmistrza na fotel starosty. Taka zmiana szykuje się w Świeciu
2024-04-23, 20:49Polityczna rewolucja wśród koalicjantów w Świeciu i w powiecie świeckim. Zmieni się starosta i wiceburmistrzowie. Czytaj dalej »

Będzie koalicja PiS-u z Lewicą we Włocławku? Chmielewski: Nie widzę problemu
2024-04-22, 20:47Nowo wybrany prezydent Włocławka, Krzysztof Kukucki z Lewicy, nie będzie rządził samodzielnie - jego klub jest za słaby. Konieczna jest koalicja, jednak Kukucki nie zamierza zawiązać jej z Platformą Obywatelską. Czytaj dalej »

Zakłócania ciszy wyborczej w województwie. Sprawcy agitowali w Internecie
2024-04-22, 17:47Cztery przypadki nawoływania wyborców do określonych zachowań podczas głosowania i jedno zerwanie plakatu wyborczego - takie zgłoszenia otrzymała kujawsko-pomorska policja w związku z niedzielnymi (21 kwietnia) wyborami samorząd… Czytaj dalej »

Nie jest rozczarowany, ale lekko zdziwiony. Wójt Osielska odchodzi po 28 latach
2024-04-22, 13:20Głosy policzone, ostateczne dane przekazane. Wybory samorządowe zakończone. Druga tura przyniosła kilka niespodzianek, m.in. w podbydgoskiej gminie Osielsko. Po 28 latach z urzędem żegna się Wojciech Sypniewski. Na stanowisku wójta… Czytaj dalej »

Prezydent Fajok chce na początek poznać urząd i rozmawiać o układzie sił w radzie miasta
2024-04-22, 12:42Arkadiusz Fajok, zwycięzca prezydenckich wyborów w Inowrocławiu spotkał się na rynku z mediami i mieszkańcami. - Już jesteśmy w pracy - mówili członkowie sztabu Fajoka w poniedziałek przed południem. Czytaj dalej »