Sławomir Mentzen wystartuje w wyborach na prezydenta. Konfederacja wybrała swojego kandydata
Sławomir Mentzen będzie ubiegał się o fotel prezydenta. Lider Konfederacji został wybrany przez partię jako oficjalny kandydat na urząd. Do wyborów prezydenckich dojdzie w przyszłym roku.
– Rada Liderów wskazała Sławomira Mentzena jako kandydata Konfederacji w wyborach na Prezydenta RP, które zostaną przeprowadzone w 2025 roku – taki komunikat zamieściła Konfederacja w swoich mediach społecznościowych.
Rada Liderów Konfederacji to kilkunastoosobowy organ, w którym zasiadają m.in. Bartłomiej Pejo, Krzysztof Bosak, Sławomir Mentzen, Grzegorz Braun czy Konrad Berkowicz. Partię tworzą formacje: Nowa Nadzieja (dawniej KORWiN), której liderem jest poseł Sławomir Mentzen, Ruch Narodowy na czele z Bosakiem i Konfederacja Korony Polskiej. Przewodzi jej europoseł Grzegorz Braun.
Wewnątrz partii nie doszło do prawyborów. – Rada uznała, że takie rozwiązanie, czyli wskazanie kandydata drogą tradycyjną, będzie najlepsze – przyznał Pejo. Jak polityk powiedział, decyzja jest także efektem oficjalnego poparcia Mentzena przez jednego z liderów Konfederacji, wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka, który wyraził je w zeszłym tygodniu.
Zobacz także

USA: We wtorek debata prezydencka Trump - Harris. Kampania wchodzi w kluczowy moment
2024-09-10, 17:13We wtorek wieczorem w Filadelfii dojdzie do pierwszej i jedynej dotąd zaplanowanej telewizyjnej debaty między wiceprezydent Kamalą Harris i byłym prezydentem Donaldem Trumpem. Będzie to pierwsze fizyczne spotkanie kandydatów. Zaczyna… Czytaj dalej »

Joanna Gawłowska w drugiej turze wygrała wybory na wójta gminy Baruchowo
2024-09-09, 09:18Gawłowska zdobyła 58,01 procent głosów. Nowa wójt ma 48 lat, przez ostatnie 15 lat pracowała w Urzędzie Gminy, startowała jako kandydatka bezpartyjna. Czytaj dalej »

Prezydent: Gdy ktoś próbuje odebrać nam religię, odbiera nam ważną część polskości
2024-09-01, 14:21Nie wolno nam odebrać religii, która jest niezbywalną część polskości. Dobrze, że rolnicy o tym pamiętają - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie. Czytaj dalej »

Premier Tusk: Nie zamierzam kandydować na prezydenta. Wspólna kandydatura jeszcze przed świętami
2024-08-16, 11:56Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek, że nie zamierza kandydować w wyborach prezydenckich. Poinformował, że wspólna kandydatura KO lub całej koalicji 15 października w tych wyborach powinna zostać ogłoszona przez Bożym Narodzeniem… Czytaj dalej »

W Baruchowie znów pojawią się urny wyborcze. Mieszkańcy wybiorą wójta
2024-08-05, 20:42Siedmioro kandydatów wystartuje w wyborach wójta podwłoclawskiej gminy Baruchowo 25 sierpnia. Głosowanie jest konieczne, bo wójt, który został wyłoniony w niedawnych wyborach samorządowych, zrezygnował ze stanowiska z powodów o… Czytaj dalej »

Kamala Harris, znana z przecierania szlaków, możliwą kandydatką na prezydenta USA
2024-07-22, 17:30Od początku kariery w prokuraturze okręgowej w San Francisco po sprawowaną obecnie wiceprezydenturę, Kamala Harris wielokrotnie przecierała nowe szlaki jako osoba czarnoskóra i kobieta indyjskiego pochodzenia. Wciąż pozostaje jednak… Czytaj dalej »

Stanisław Pawlak senatorem! Po wyborach uzupełniających w okręgu włocławskim
2024-07-22, 05:53Kandydat Paktu Senackiego Stanisław Pawlak wygrał wybory uzupełniające do Senatu w okręgu włocławskim. Poparło go 46,3 proc. głosujących. Czytaj dalej »

Wybory uzupełniające do Senatu we Włocławku: Stanisław Pawlak spokojny o wynik
2024-07-21, 22:09Zakończyło się głosowanie w uzupełniających wyborach do Senatu we Włocławku i okolicach. - Z danych, które spływają z komisji wyborczych wynika, że powyżej 50 procent wyborców oddało głos na mnie - mówi Stanisław Pawlak… Czytaj dalej »

Biden nie rezygnuje. Zapowiada, że pokona Donalda Trumpa przy urnie wyborczej
2024-07-19, 22:26- Amerykanie zobaczyli w czwartek tego samego Donalda Trumpa, którego odrzucili cztery lata temu; pokonam go przy urnie wyborczej - powiedział prezydent USA Joe Biden, komentując wystąpienie swojego rywala w ostatnim dniu konwencji wyborczej… Czytaj dalej »