Kulminacyjny punkt kampanii wyborczej PiS. Wieczorny wiec w Sandomierzu
– Lista nr 4, która nam przypadła w losowaniu, to lista Polski suwerennej, niepodległej, rozwijającej się, Polski demokratycznej, Polski równości obywateli, pomyślności i szans dla wszystkich. Warto dać takiej Polsce szansę - podkreślił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kulminacyjnym punktem kampanii PiS był w piątek wieczorny wiec w Sandomierzu z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i szefa kampanii PiS, europosła Joachima Brudzińskiego, rzecznika PiS Rafała Bochenka oraz europosłanki Beaty Szydło.
Kaczyński mówił do zgromadzonych na sandomierskim rynku, że PiS nie zgodzi się na euro, ani na nic, „co podważy naszą niepodległość". Bo, jak wyjaśnił, część uprawnień oddaliśmy Unii Europejskiej". – Ale to wszystko. Nic więcej – dodał.
– Jesteśmy w Unii, chcemy być w Unii, ale w Unii, gdzie są państwa suwerenne, jesteśmy państwem suwerennym – powiedział lider PiS. – Nasza formacja nie pozwoli na to, żeby się to zmieniło, a tamci są gotowi na wszystko, aby tylko tutaj dalej móc robić to, co robili przez osiem lat" - dodał. Zdaniem Kaczyńskiego, to co robili, to jeszcze się okaże, bo bardzo niewiele z tego jeszcze do końca wiemy, bo nawet film „Reset" wszystkiego nie pokazał.
– To wybór zupełnie podstawowy. Idźcie na wybory, weźcie udział w referendum, bo to bardzo ważna sprawa: cztery razy nie, pamiętajcie, innych namawiajcie do tego ze wszystkich sił – podkreślił.
Kaczyński powiedział, że „lista numer 4, która nam przypadła w losowaniu, to lista Polski suwerennej, niepodległej, rozwijającej się, Polski demokratycznej, Polski równości obywateli, pomyślności dla wszystkich i szans dla wszystkich". – Warto dać takiej Polsce szansę. Dzisiaj wszystko zależy od obywateli naszego kraju. Wierzę, że ten wybór będzie wyborem dobrej, mocnej przyszłości Polski – zaznaczył.
Zobacz także

W Inowrocławiu II tury nie będzie. Ryszard Brejza z dużym poparciem
2018-10-22, 12:28W Inowrocławiu trwa liczenie głosów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej nie dotarły jeszcze protokoły z 6 obwodowych komisji, najprawdopodobniej jednak, wynik wyborów na prezydenta miasta nie ulegnie już znaczącej zmianie. Czytaj dalej »

Glamowski i Guzowski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta Grudziądza
2018-10-22, 12:02Maciej Glamowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Andrzej Guzowski popierany przez PiS zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Grudziądzu - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. W I turze zwyciężył Glamowski, uzyskując… Czytaj dalej »

PiS wygrało wybory do Rady Miasta we Włocławku
2018-10-22, 11:58Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miasta Włocławka - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali dziewięć mandatów w 25-osobowej radzie. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, której przypadnie… Czytaj dalej »

Liczenie głosów w Bydgoszczy
2018-10-22, 11:44W Bydgoszczy głosy do rady miasta, sejmiku i na prezydenta oddawane były w 205 komisjach obwodowych. Wszystkie protokoły z obwodów trafiają do Miejskiej Komisji Wyborczej, która od niedzieli ulokowała się w hali Artego. Czytaj dalej »

Michał Zaleski prawdopodobnie ponownie prezydentem Torunia
2018-10-22, 10:08Rządzący Toruniem od 2002 roku Michał Zaleski (kandydat niezależny) będzie prawdopodobnie zajmował tę funkcję przez pięć kolejnych lat. Z cząstkowych danych przekazanych przez jego sztab wynika, że uzyskał 55 procent głosów. Czytaj dalej »

Marek Wojtkowski i Jarosław Chmielewski w II turze wyborów prezydenta Włocławka
2018-10-22, 10:04Urzędujący prezydent Włocławka, kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Wojtkowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta miasta - poinformował przewodniczący Miejskiej… Czytaj dalej »

Rafał Bruski prawdopodobnie wygrywa już w I turze
2018-10-22, 08:27Wiele wskazuje na to, że ubiegający się o ponowny wybór prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wygrał wybory już w I turze. Tak wynika po podliczeniu głosów ze 170 na 205 obwodowych komisji w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Są pierwsze wstępne wyniki wyborów w Grudziądzu
2018-10-22, 00:02Sztaby kandydatów na prezydenta Grudziądza - Macieja Glamowskiego i Zenona Różyckiego - podają wstępne wyniki wyborów w tym mieście. Czytaj dalej »

Irena Paczkowska: Przekonaliśmy Polaków swoim działaniem
2018-10-21, 23:47- Jak na pierwszy start w wyborach samorządowych, nasz wynik jest naprawdę dobry - tak kandydatka na prezydenta Torunia Irena Paczkowska skomentowała krajowy wynik osiągnięty przez Kukiz'15. Czytaj dalej »

Ireneusz Stachowiak: Będziemy ciężko pracować kolejne dwa tygodnie
2018-10-21, 23:37Choć wyniki nie są jeszcze znane, Ireneusz Stachowiak - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Inowrocławia jest przekonany o drugiej turze. Czytaj dalej »