Nowy spot PiS: Postaw na tych, którzy trafnie ocenili zagrożenia i dotrzymują słowa
- Postaw na tych, którzy zapewnili bezpieczeństwo, rozwój i godne życie Polaków - apeluje w najnowszym spocie wyborczym PiS.
W piątek rano PiS zamieścił w mediach społecznościowych kolejny spot wyborczy. Podsumowano w nim dotychczasowe decyzje rządu i podkreślono, że PiS „dotrzymuje słowa". - Polska miała rację. Ty też masz rację, że postawiłeś na tych, którzy dotrzymują słowa - stwierdzono w spocie.
- Obniżyli wiek emerytalny i bezrobocie do najniższego w historii. Wprowadzili 13. i 14. emeryturę, 800+ i darmowe leki dla dzieci i seniorów. Wspierają polskich rolników, budują polską gospodarkę i firmy. Rozwijają polską armię. Mówią: „nie" nielegalnej imigracji. Chronią całą Polskę i jej granice - wymieniono. - Masz rację głosując za Polską – wskazał lektor.
- Już 15 października głosuj za Polską! Postaw na tych, którzy trafnie ocenili zagrożenia, zapewnili bezpieczeństwo, rozwój i godne życie Polaków! Głosuj na Prawo i Sprawiedliwość, lista numer 4! - zaapelowano.
Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Kampania wyborcza i kampania referendalna zakończy się w piątek, 13 października, o północy. O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza i referendalna, która potrwa do końca głosowania w niedzielę.
Zobacz także

Tomasz Lenz nie będzie kandydatem KO do Sejmu, ale chce wystartować do Senatu
2023-04-27, 15:45Obecny poseł Koalicji Obywatelskiej i szef regionu kujawsko-pomorskiego PO Tomasz Lenz nie znajdzie się na listach wyborczych KO - wynika z wypowiedzi sekretarza generalnego KO Marcina Kierwińskiego. - Wszelkie deklaracje, jeżeli chodzi… Czytaj dalej »

Polska 2050 i PSL wystartują w wyborach wspólnie. Jedna lista ogłoszona
2023-04-27, 14:01- Podjęliśmy z PSL decyzję o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych; powołamy wspólny koalicyjny komitet wyborczy - poinformował w czwartek (27 kwietnia) lider Polski 2050 Szymon Hołownia podczas wspólnej konferencji… Czytaj dalej »

Prof. Ryba: Rośnie opór przeciwko uzurpacji kompetencji przez instytucje unijne [Rozmowa dnia]
2023-04-27, 10:28- Istnieją instrumenty obrony suwerenności państw przed uzurpacją instytucji unijnych. Trzeba tworzyć w tej sprawie pewną międzynarodową koalicję - mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK prof. Mieczysław Ryba, historyk… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-04-26, 20:54Gościem „Rozmowy dnia” był historyk i politolog - profesor Mieczysław Ryba. Rozmawialiśmy między innymi o pakcie senackim i o strategiach opozycji przed wyborami. Michał Jędryka: Jedna z partii, Solidarna Polska, zmienia nazwę… Czytaj dalej »

Polska 2050: Żądamy zatrzymania wycinki lasów w celach ekonomicznych
2023-04-26, 20:18Swoje postulaty na poprawę funkcjonowania Lasów Państwowych przedstawili w Toruniu działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Wśród ich propozycji jest m.in. podwojenie powierzchni parków narodowych do 2030 roku. Czytaj dalej »

Donald Tusk ogłosił rozpoczęcie kampanii KO. Szefową sztabu Wioletta Paprocka
2023-04-17, 19:57- W porozumieniu z liderami Partii Zielonych, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Platformy Obywatelskiej postanowiliśmy zaprezentować Wiolettę Paprocką jako szefową sztabu wyborczego KO - powiedział w poniedziałek w Białej Podlaskiej… Czytaj dalej »

„PiS oszukał młodych ludzi”. Nowa młodzieżówka PO zaczyna działalność w regionie
2023-04-17, 16:56Stowarzyszenie Nowa Generacja Młodych, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, zainaugurowała działalność na Kujawach i Pomorzu. - W ciągu dwóch, trzech tygodni struktury stowarzyszenia zostaną powołane w całym kraju - zapowiadają… Czytaj dalej »

Szymon Hołownia: jednej wspólnej listy opozycji nie będzie [Rozmowa dnia]
2023-04-05, 10:07- Moim zdaniem już dawno powinniśmy byli powiedzieć sobie, że zrobimy dobre dwie listy - co też będzie wymagało megawysiłku. Jak zrobimy te dwie listy, to ludzie będą mieli wybór, a nie będą zaganiani do jednej czy drugiej zagrody… Czytaj dalej »

Posłowie Zielonych i KO: Polacy są wykluczeni komunikacyjnie, a PiS nic z tym nie robi
2023-04-05, 06:53- Rząd powinien wspierać samorządy w walce z wykluczeniem komunikacyjnym Polaków. Tymczasem jest to niezrealizowana obietnica Prawa i Sprawiedliwości - mówili podczas konferencji prasowej przed dworcem PKS w Bydgoszczy Klaudia Jachira… Czytaj dalej »

Szymon Hołownia w Bydgoszczy: W Polsce można umrzeć w kolejce do lekarza
2023-04-04, 21:00O potrzebie zmian m.in. w systemie edukacji i ochronie zdrowia mówił Szymon Hołownia na spotkaniu ze swoimi sympatykami w Bydgoszczy. Lider Polski 2050 podkreślał, że w szkołach szczególnie ważna powinna być nauka języka angiel… Czytaj dalej »