Jarosław Kaczyński: Nasza polityka zmierza do tego, żeby Polak był z siebie dumny
- W Polsce przez lata uprawiano pedagogikę wstydu i mikromanię narodową; myśmy to odwrócili; nasza polityka zmierza do tego, bo Polacy mieli poczucie wartości własnej historii - mówił w niedzielę w Jasionce pod Rzeszowem prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kaczyński mówił na spotkaniu w Jasionce pod Rzeszowem, że rządzący wszystkimi krajami Europy dążą do umacniania świadomości swojego narodu. Zarzucił, że w Polsce przez lata uprawiano „pedagogikę wstydu i mikromanię narodową". - Wielu ludzi z tamtej strony mówi wprost, że oni się wstydzą tego, że są Polakami, a nawet słyszę czasami, że mają obrzydzenie do polskości. To niech idą do diabła - podkreślił prezes PiS. - Myśmy to odwrócili. My w szkole chcemy młodych Polaków uczyć patriotyzmu - zaznaczył. - My w polityce kulturalnej uruchomiliśmy siły, które przedtem nie były w stanie działać, bo nie było dla nich żadnych środków, jeśli ktoś chciał się zaangażować z motywów patriotycznych, religijnych, czy judymowskich, starointeligenckich - powiedział Kaczyński, wskazując, że podczas rządów PiS powstało wiele instytucji, które wspierają działanie tych osób.
Prezes PiS przypomniał także, że niedawno otwarto Muzeum Historii Polski. - Robimy największą politykę kulturalną w czasie całych naszych dziejów. Politykę, która zmierza do tego, by Polacy mieli poczucie wartości własnej historii, wartości własnego narodu, swojej własnej wartości. Żeby Polak był z siebie dumny - dodał.
Zobacz także

Piękno nie kończy się z wiekiem! Pokazują to wybory Miss Bydgoszczy 80+ [zdjęcia, wideo]
2024-01-28, 07:51Uczestniczki wyborów Miss 80+ udowodniły, że wiek to tylko liczba, a pięknym można być mimo upływu lat. Na czerwonym dywanie w Hangarze Kultury w Fordonie zaprezentowało się osiem kandydatek w wieku od 80 do 87 lat. Czytaj dalej »

Darmowe autobusy, gastronomia i kino letnie. Propozycje Arkadiusza Fajoka dla inowrocławian
2024-01-25, 19:47Kino letnie, punkty gastronomiczne, czy plenerowa scena dla zespołów muzycznych. Taki pomysł na nową część Parku Solankowego w Inowrocławiu ma Arkadiusz Fajok, kandydat na prezydenta tego miasta w zbliżających się wyborach samo… Czytaj dalej »

Kosiniak-Kamysz w Toruniu: Samorządy powinny decydować, na co poświęcać środki
2024-01-21, 13:50- Jesteśmy gotowi do startu w wyborach. Chcemy wygrać w powiatach, gminach i przede wszystkim do sejmików wojewódzkich - powiedział w Toruniu wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak mówił, będzie to lepszy rok dla samorządó… Czytaj dalej »

Zarząd Powiatowy PO zdecydował. Wojciech Piniewski kandydatem na prezydenta Inowrocławia
2024-01-20, 17:25Pełniący obowiązki prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski, jednogłośną decyzją inowrocławskiego Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej, został kandydatem na prezydenta miasta - poinformował szef struktur powiatowych partii… Czytaj dalej »

„Nie róbmy polityki – róbmy miasto”. Ewa Koman kandydatką na prezydenta Inowrocławia
2024-01-19, 20:26Ewa Koman powalczy w nadchodzących wyborach samorządowych o fotel prezydenta Inowrocławia. Popiera ją Porozumienie Samorządowe tworzone przez część miejskich radnych i przewodniczącego Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasza Marci… Czytaj dalej »

Dwóch kandydatów na stanowisko rektora UMK. Andrzej Sokala nie ubiega się o kolejną kadencję
2024-01-19, 16:31Dwie osoby będą walczyć o fotel rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w kadencji 2024-2028. To prof. dr hab. Andrzej Tretyn z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych oraz prof. dr hab. Wojciech Wysota z Wydziału Nauk… Czytaj dalej »

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski ogłosił, że będzie walczył o reelekcję
2024-01-16, 20:32Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski z Platformy Obywatelskiej wystartuje w kwietniowych wyborach samorządowych. Będzie ubiegał się o trzecią z kolei kadencję szefa włocławskiego ratusza. Czytaj dalej »

USA: Donald Trump zwycięzcą republikańskich prawyborów w Iowa [wideo]
2024-01-16, 12:26Były prezydent Donald Trump zdecydowanie wygrał poniedziałkowe inauguracyjne prawybory republikańskie w stanie Iowa, zdobywając 52 proc. głosów - wynika z ogłoszonych rezultatów po podliczeniu niemal wszystkich głosów. Czytaj dalej »

Premier Tusk: Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia [wideo]
2024-01-15, 14:43Datę wyborów samorządowych ogłosił w poniedziałek premier Donald Tusk. - Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności - dodał szef rządu. Czytaj dalej »

Tajwan: Sobotnie wybory to jedno z najważniejszych wydarzeń geopolitycznych w roku [wideo]
2024-01-12, 20:45W sobotnim głosowaniu mieszkańcy wyspy zdecydują, czy zacieśnią więzy z komunistycznymi Chinami, które pod rządami Xi Jinpinga nie wykluczają inwazji na Tajwan, czy też wzmocnią swoją autonomię i demokrację. Czytaj dalej »