Donald Tusk: Chcę ślubować wam zakończenie wojny polsko-polskiej dzień po wyborach
Jesteśmy zjednoczeni, z wiarą we własne siły. To jest ta zasadnicza zmiana dzisiaj, która jest widoczna gołym okiem – powiedział w niedzielę podczas „Marszu Miliona Serc” przewodniczący PO Donald Tusk.
W niedzielę, w samo południe, na Rondzie Dmowskiego w Warszawie zebrali się uczestnicy zainicjowanego przez lidera PO Donalda Tuska „Marszu Miliona Serc”. Manifestanci idą ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II aż do Ronda „Radosława”.
– Jesteśmy dzisiaj wszyscy zjednoczeni, z wiarą we własne siły. To jest ta zasadnicza zmiana dzisiaj, która jest widoczna gołym okiem. To wy dajecie to poczucie siły – podkreślił Tusk.
– Ja jestem dumny, że współpracuję od kilku tygodni z człowiekiem, który też ma różne poglądy na różne sprawy, nie ze wszystkim się zgadzamy, ale który ma charakter, temperament, naprawdę ma ochotę do walki i naprawdę wie, czyje interesy, czyje prawa chce reprezentować. Naprawdę niezły kozak – Michał Kołodziejczak – powiedział lider PO, zapowiadając wystąpienie lidera Agrounii.
– Przychodzimy z różnych stron, ale mamy jeden cel, a tym celem jest Polska – mówił z kolei Kołodziejczak. – I nigdy nie dajcie sobie wmówić, że Polska nie należy do was. To wy jesteście właścicielami Polski, a nie jakaś partia, która teraz rządzi i zaczęło jej się wydawać, że Polska jest jej własnością. Tak nie jest. Nigdy na to nie pozwolimy, bo Polska należy do nas. Polska należy do was. To wy sobie na nią zapracowaliście. I zbudowaliście Polskę swoją ciężką pracą każdego dnia, dlatego Polska jest waszą własnością i nigdy o tym nie zapominajcie – mówił lider Agrounii do zgromadzonych.
Przypomniał także swoje hasło wyborcze, które brzmi: „Na straży praw Twoich stać będę”. – I waszym prawem jest to, że Polska jest wasza i dziś będę stał na straży waszych praw. By Polska do was wróciła i wróci. Ja wam to obiecuję – zaznaczył Kołodziejczak.
Głos zabrała także Wiktoria Bartosiewicz, przedstawiająca się jako najmłodsza kandydatka KO w wyborach do Sejmu. Zwróciła się z apelem do młodych, aby poszli na wybory i głosowali „na wolną, demokratyczną i tolerancyjną Polskę”. – Abyśmy wszyscy głosowali za tym, żebyśmy byli wolni. To będą moje pierwsze wybory parlamentarne, prawdopodobnie najważniejsze. Do zobaczenia przy urnach – dodała.
Zobacz także

Poseł Kownacki: Cała sprawa oczyszczalni ścieków to wielki skandal
2019-10-02, 11:46- W związku z awarią warszawskiej oczyszczalni ścieków mamy do czynienia z podwójna katastrofą ekologiczną - mówił Bartosz Kownacki, gość 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK. Poseł PiS przypomina, że istnieją podejrzenia, iż… Czytaj dalej »

Iwona Kozłowska o sytuacji osób niepełnosprawnych. Potrzebne zmiany
2019-10-02, 08:12Sytuacja w służbie zdrowia jest tragiczna, a najbardziej odczuwają to starsi i niepełnosprawni - informowała w Bydgoszczy Iwona Kozłowska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w obecności niepełnosprawnych i ich opiekunów przedstawiła… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-02, 06:00Komentarz do informacji dotyczących możliwości składowania odpadów z warszawskiej oczyszczalni na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz do toczącej się kampanii wyborczej na przykładzie głośnych ostatnio wystąpień blogerki… Czytaj dalej »

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: PiS ogranicza samorządność
2019-10-01, 19:25Rządy obecnej władzy są zagrożeniem dla wolności samorządów. Tak twierdzą kandydaci na posłów i senatora z Koalicji Obywatelskiej, którzy w Świeciu nad Wisłą zorganizowali konferencję prasową. Czytaj dalej »

Minister Ardanowski i poseł Latos o rządowym programie dla wsi
2019-10-01, 17:20Stworzenie dobrych warunków życia na wsi jest warunkiem, by młodzi ludzie nie uciekali ze wsi. Dobre maszyny i bogate gospodarstwo to nie wszystko - powiedział w Łasinie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Przekonywał, że rząd… Czytaj dalej »

Taksówki dla seniora, czeki opiekuńcze i akcje dla emerytów - proponują działacze KO
2019-10-01, 16:20Niskie świadczenia, problem z dostępem do służby zdrowia i wykluczenie komunikacyjne - to zdaniem kandydatów do sejmu z toruńsko-włocławskiej listy Koalicji Obywatelskej, największe problemy seniorów w Polsce. Czytaj dalej »

Pieniądze z programu sypią się na lokalne drogi. Chodzi o miliony złotych!
2019-10-01, 14:45Symboliczne czeki na remonty dróg gminnych i powiatowych, wręczył przedstawicielom samorządów wojewoda kujawsko - pomorski Mikołaj Bogdanowicz. To dotacja w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-01, 06:00Gościem „Rozmowy dnia' we wtorek (1 października) był pan Dariusz Kurzawa, kandydujący do Sejmu z pierwszego miejsca listy PSL Koalicja Polska. Rozmawialiśmy między innymi o możliwych scenariuszach powyborczych, a także o kandydaturze… Czytaj dalej »

Senator Kobiak ostrzega: Nie da się bezkarnie podnosić płac, ceny urosną
2019-09-30, 19:58Senator Platformy Obywatelskiej Andrzej Kobiak zaproponował, aby rząd zwolnił pracodawców z opodatkowania podwyżek dla pracowników. Czytaj dalej »

Trzy rundy z liderami list do Sejmu okręgu toruńsko-włocławskiego. Za nami kolejna debata w PR PiK [wideo]
2019-09-30, 18:09Pierwsza z dwóch debat liderów list do Sejmu właśnie zakończyła się w Polskim Radiu PiK. Rozmawiali przedstawiciele okręgu toruńsko-włocławskiego. Czytaj dalej »